Myszka przewodowa czy bezprzewodowa – co wybrać?

Myszka przewodowa czy bezprzewodowa – co wybrać?

Poszczególne modele myszek różnią się od siebie wieloma kluczowymi parametrami. Jednym z nich jest sposób łączenia się z komputerem. Chociaż najpopularniejsze zdają się być wciąż modele przewodowe, to nie można powiedzieć, że te bezprzewodowe są niszowe – również cieszą się one wśród wielu osób sporą sympatią. Pojawia się w związku z tym pytanie: myszka przewodowa czy bezprzewodowa, co lepiej wybrać?

Mysz bezprzewodowa – wygodna, ale nieprecyzyjna

Najbardziej oczywistą zaletą myszek bezprzewodowych jest brak kabla. Kabla, który może się zaplątać, zniszczyć, rozerwać czy zajmować cenne miejsce podczas podróży. Z tego powodu myszki te są bardzo wygodne w użyciu, zwłaszcza, jeśli często podróżujemy. Również cena myszy bezprzewodowych nie jest już tak wysoka, jak niegdyś – chociaż trzeba wskazać, że myszka bezprzewodowa o danej cenie będzie niemal zawsze gorsza (pod względem jakości wykonania i innych) niż myszka przewodowa o tej samej cenie. Jeśli więc zależy nam na myszce bezprzewodowej o bardzo wysokiej jakości, to zapłacimy niemało.

Do minusów takich myszek należy fakt, że trzeba je regularnie ładować, co może być irytujące, lub regularnie wymieniać baterie (co oznacza, że do myszki będziemy „dokładali” cały czas po jej zakupie). Ponadto, połączenie bezprzewodowe jest mniej pewne niż połączenie przewodowe. Może się zrywać, mogą też z pewnością występować pewne niewielkie opóźnienia. Dla zwykłych użytkowników będą one często niemal nieodczuwalne, ale na przykład podczas grania w gry, w których liczy się szybkość i refleks (np. FPS-y), będzie to problem.

Istnieją bezprzewodowe myszki dla graczy, w których opóźnienia zmniejszono do minimum, co pozwala na równą grę i osiąganie sukcesów. Znaleźć je można między innymi w tym poradniku zakupowym: https://techpolska.pl/ranking-myszek-gamingowych/. Ich zakup nie będzie jednak tani.

Mysz przewodowa – najlepsza do grania, ale uciążliwa

Mysz przewodowa jest tańsza i bardziej pewna w grach, ale rzeczony przewód może być w najlepszym razie irytujący, a w najgorszym – szybko się popsuć. Nie wymaga też baterii czy ładowania, przez co jest bardziej uniwersalna.

Sprawdzi się przede wszystkim u zapalonych graczy, a także tych, którzy mało podróżują bądź nie chcą po zakupie myszki jeszcze wydawać pieniędzy na baterie. Jeśli zaś cenimy sobie przede wszystkim wygodę użytkowania i mobilność, to niewątpliwie dobrą opcją będzie mysz bezprzewodowa (często zakupuje się ją przede wszystkim do laptopów).

Dodaj komentarz