Książki na temat cyberbezpieczeństwa – dlaczego warto po nie sięgać?

Książki na temat cyberbezpieczeństwa – dlaczego warto po nie sięgać?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas korzysta z Internetu w niezwykle szerokim zakresie. Każdego dnia zaglądamy do niego w poszukiwaniu różnych informacji. Gdy natomiast prowadzimy firmę, na pewno posiadamy na serwerach mnóstwo danych, które wymagają odpowiedniej ochrony. W przypadku jej braku może dojść do poważnych konsekwencji. Niestety, trzeba zdawać sobie sprawę, że rozwój technologii ma także mroczną stronę. Skąd czerpać wiedzę o cyberbezpieczeństwie? Zobacz!

Dlaczego warto czytać książki o cyberbezpieczeństwie?

Współczesny świat to nieograniczone możliwości, a to wszystko dzięki technologii cyfrowej. Jednak ta oznacza również wiele zagrożeń, dlatego każdy z nas powinien posiadać wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa, a tę można czerpać np. z książek o cyberbezpieczeństwie https://skupszop.pl/ksiazki/informatyka/bezpieczenstwo-145906. To lektury, które pozwalają zrozumieć trudne technicznie aspekty i uczą, jak umiejętnie chronić własne dane, odpowiednio reagować w sytuacji cyberataku czy rozpoznawać zagrożenia.

Co zrobiłbyś, gdybyś całkowicie utracił dane podczas ataku hakerskiego? To może oznaczać duże straty finansowe! W zależności od tego, czym się zajmujesz na co dzień, możesz posiadać wiele cennych informacji pochodzących z systemu księgowego czy bazy klientów. To bezcenne dane, o które musisz odpowiednio dbać, aby nie dopuścić do ich utraty czy wycieku do Internetu. To z kolei jest możliwe dzięki nieustannej analizie potencjalnego zagrożenia i sięganiu po odpowiednie narzędzia zabezpieczające. Aby jednak wiedzieć, jakie będą najlepsze i skuteczne, konieczna jest wiedza techniczna.

Polecane książki o cyberbezpieczeństwie – najlepsze tytuły

Jeśli chcesz kupić lektury, które faktycznie będą dla Ciebie pomocne, czyli przedstawią najistotniejsze zagrożenia i sposoby zabezpieczeń, zapoznaj się z naszymi rekomendacjami.

Jednym z ciekawszych tytułów na pewno jest „Etyczny haking. Praktyczne wprowadzenie do hakingu” Daniel Graham. To przewodnik, który nauczy Cię, jak zostać etycznym hakerem. Każdy rodzaj ataku otrzymał swój własny rozdział, a oprócz tego autor tłumaczy podstawy docelowej technologii i przedstawia pomocne narzędzia i ich zastosowania.

„Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła” to kolejna polecana książka, z której dowiesz się, jak łatwo można oszukać ludzki umysł. Przedstawia również jego skrótowy sposób myślenia i to, jak szybko wpada w rutynę. Ściśle tajne to wyłącznie fikcja – o tym przekonuje ten tytuł. Biorąc pod uwagę, że jego autorem jest najsłynniejszy haker świata Kevin Mitnick, koniecznie trzeba po niego sięgnąć!

Jeśli chcesz zapoznać się z większą ilością książek, które nie tylko edukują, ale również inspirują do głębszego zapoznania się z tematyką ochrony w świecie cyfrowym, koniecznie sprawdź, co może zaoferować SkupSzop.pl.

Dodaj komentarz