Gadżety USB dobre na lato

Gadżety USB dobre na lato

Praca przy komputerze w upalne dni w pomieszczeniu, które nie posiada klimatyzacji, może okazać się wyjątkowym wyzwaniem. Zapewne trudno jest się skoncentrować w momencie, którym nasze myśli skupiają się jedynie na zimnym prysznicu lub chłodnym nawiewie. Istnieją rozwiązania, które sprawią, że temperatura nie będzie już dla nas taka groźna, a praca stanie się na powrót przyjemna.

Co musisz wiedzieć o urządzeniach USB

To, że każdy z nas walczy z upałami na swój sposób, nie ulega wątpliwości. Jedni udają się na wakacje do krajów, gdzie temperatura nie przekracza 21 stopni, inni regularnie odwiedzają plaże. Co zrobimy w momencie, gdy przyjdzie nam pracować w takich warunkach? Niektórzy zapewne zwyczajnie rozłożą ręce, nie mniej nie jest to posunięcie dające szanse jakiegoś zarobku. Z pomocą przychodzą producenci urządzeń innowacyjnych, które pomogą nam w tak trudnych chwilach. Co wypada podkreślić, rozwiązania te nie są idealne. Pamiętać należy, że mowa tutaj o gadżetach USB, zatem moc, jaką oferują, jest z góry określona. Idealnie spisują się w momentach kryzysowych. Przez to, że nierzadko są one mobilne, możemy zabrać je ze sobą niemal wszędzie – jest to zdecydowanie jeden z plusów.

W co warto się wyposażyć?

Niesamowite jest to, z jak wielką kreatywnością podchodzą producenci takich urządzeń. Nic tak dobrze nie orzeźwia w upalne dni, jak zimny napój prosto z lodówki. Dzięki lodówce USB będziemy mieć go dosłownie pod ręką. Na rynku spotkać się można z dwoma wariantami. Pierwszy pozwala zmieścić butelkę jednolitrową, drugi natomiast pomieści małą puszkę coli. Nie jest to na pewno produkt pozwalający na przechowywanie artykułów spożywczych na wielką skalę, ale pamiętajmy, że lodówka ta nie do takich celów została stworzona, a jedynie do tego, aby potencjalny użytkowników komputera stacjonarnego bądź laptopa miał możliwość wypicia schłodzonego napoju bez konieczności wychodzenia z pokoju. Kolejnym urządzeniem, które pomoże nam przetrwać upalne dni, jest wentylator USB. Dostępne są modele, które podłączyć możemy bezpośrednio do komputera, nie mniej zazwyczaj są one mało wydajne. Dobrym rozwiązaniem będzie kupno większego z dołączonym kablem, ponieważ mniejsze mają naprawdę słaby zasięg działania. Plusem mniejszych wentylatorów jest to, że bezproblemowo zmieścimy je w neseserze. Zabrać go zatem możemy wszędzie. Lepszą, ale droższą alternatywą od wentylatora będzie klimator. Różni się tym, że aby uzyskać jakikolwiek efekt, należy wlać wodę do dostępnego w urządzeniu zbiornika. Chłodzi nie tylko punkt, w którym jest skierowany, ale również nawilża powietrze.

Wszystkie omówione gadżety na pewno spełnią swoją funkcję. Spiszą się szczególnie w sytuacjach, w których nie będziemy mieć dostępu do zwykłej klimatyzacji. Jeśli więc jesteś osobą, która zmuszona jest pracować w ciężkich warunkach, spowodowanych wysoką temperaturą, warto rozważyć omówione urządzenia. Nie kosztują one wiele, a zdecydowanie pomogą miło spędzić czas przed komputerem.

2 Comments

    1. Dokładnie tak będzie. Klimator nie nadaje się do ochładzania pomieszczeń. A jeszcze stosowanie go przez całe lato i nieustanne podnoszenie wilgotności może się odbić czkawką później, gdy się okaże, że coś zawilgotniało w pokoju. Więc już lepiej wydać więcej i kupić klimatyzator przenośny albo zostać przy wiatraku na USB, tak jak mówisz. Ja swój klimatyzator Fersk Vind 2 kupiłem na homespot https://homespot.pl/ i jestem mega zadowolony.

Dodaj komentarz