Wakacje kredytowe podczas pandemii – czy warto je wziąć?

Wakacje kredytowe podczas pandemii – czy warto je wziąć?

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami wiele aspektów naszego życia. W znacznym stopniu ograniczone zostało nasze życie społeczne oraz zawodowe. Wiele osób przez sytuację, która obecnie panuje w kraju, nie może prowadzić swojego biznesu lub została zwolniona przez kryzys gospodarczy. Niestety taka sytuacja negatywnie odbija się finansowo na wielu osobach, szczególnie jeśli nie posiadały one poduszki finansowej. Mimo problemów z pieniędzmi dalej jednak trzeba płacić swoje zobowiązania takie jak rachunki za mieszkanie czy raty wcześniej zaciągniętych kredytów. Co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy na to pieniędzy, a nie chcemy spóźnić się ze spłatą? Rozwiązaniem mogą okazać się wakacje kredytowe, które w ostatnim czasie zyskały na popularności. Koronawirus a wakacje kredytowe jak to wygląda?

Czym są wakacje kredytowe?

Wbrew pozorom wakacje kredytowe nie są rozwiązaniem, które zostało wymyślone podczas rozwoju pandemii na świecie. Z takiej pomocy mogliśmy skorzystać już wcześniej, jednak większość z nas nie czuła wtedy takiej potrzeby. Wakacje kredytowe są przerwą w spłacie danego zobowiązania. Oczywiście na taką przerwę zgodę musi wyrazić bank, nie możemy sami postanowić, że od teraz przestajemy spłacać swoje kredyty i robimy sobie wakacje. W zależności od danego banku wakacje mogą polegać na konieczności regulowania tylko rat odsetkowych przy zawieszeniu rat kapitałowych lub całkowite zawieszenie spłaty. Taka przerwa w spłacie rat może pomóc nam przetrwać finansowo w trudnej sytuacji, jaką niewątpliwie jest pandemia.

Wakacje kredytowe niegdyś były przyznawane tylko w wyjątkowych sytuacjach osobom, które nigdy nie miały problemów ze spłatą. Aktualnie nie jest już to produkt niszowy, ponieważ wielu kredytobiorców straciło aktualnie źródło dochodu lub zostało ono zamrożone. Obecnie o wakacje od płacenia rat można wnioskować nawet przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. Możesz zrobić to przez aplikację mobilną lub stronę internetową banku.

Czy warto wziąć wakacje kredytowe?

To zależy od Twojej aktualnej sytuacji finansowej. Jeśli przez pandemię straciłeś środki do życia, to wzięcie wakacji kredytowych będzie dobrym rozwiązaniem, które pomoże Ci uniknąć długów. Pamiętaj jednak, że odroczone raty nie znikają i kiedyś będziesz musiał je zapłacić. Wakacje kredytowe https://habzafinanse.com.pl/pandemia-koronawirusa-a-wakacje-kredytowe-co-trzeba-wiedziec/ mogą Cię trochę kosztować i na pewno zwiększą koszt całkowity Twojego zobowiązania. Musisz być na to gotowy i po ich upływie mieć więcej środków na spłatę rat niż normalnie.

Dodaj komentarz