Dlaczego warto kupić powerbanka?

Dlaczego warto kupić powerbanka?

Powerbanki to urządzenia, które w ciągu kilku lat przeszły ogromną przemianę. Pojemności i szybkości ładowania, jakie aktualnie są przez nie oferowane (i to w stosunkowo niskiej cenie) znacząco przewyższają te, które były dostępne choćby pół dekady temu. Są jednak jeszcze takie osoby, które żadnym sprzętem tego typu nie dysponują. Dlaczego warto go zakupić?

Dzięki powerbankowi nigdy nie zostaniesz na lodzie

Współczesne sprzęty elektroniczne są bardzo prądożerne, co oznacza, że np. smartfony czy smartwatche trzeba w przypadku większości modeli ładować raz na jeden, ewentualnie dwa dni. Najczęściej nie jest to problemem, zdarzają się jednak sytuacje, kiedy w tym czasie nie będziemy mieli dostępu do ładowarki czy gniazdka. Powerbanki nie są ciężkie ani duże, więc można bez problemu przechowywać je w torebce czy plecaku, aby poratować siebie (lub inną osobę) w trudnej sytuacji.

Doładujemy za ich pomocą nie tylko smartfona, ale też właśnie smartwatcha, słuchawki bezprzewodowe, Nintendo Switcha, tableta czy nawet notebooka. Obecnie dostępne duże pojemności pozwalają na wielokrotne ładowanie sprzętów, zanim podładowania będzie wymagał sam powerbank.

Recenzji poszczególnych modeli powerbanków warto szukać na stronach poświęconych nowinkom technologicznym, takich jak https://techpolska.pl/. Różnią się one nie tylko pojemnością, ale też szybkością ładowania, wymiarami czy dostępnymi portami.

Uwaga na sztucznie zawyżone pojemności

Ceny powerbanków w ostatnich latach drastycznie spadły – jednak nie tak bardzo, jak sugerują portale aukcyjne. Łatwo na chińskich portalach zakupowych dostrzec oferty bardzo tanich (o cenie oscylującej wokół kilkudziesięciu złotych) powerbanków o rzekomo ogromnej pojemności 20 000 mAh, a nawet 30 000 czy 50 000 mAh. Rzeczywistość będzie jednak zazwyczaj zupełnie inna.

Po otrzymaniu takiego sprzętu nie tylko z dużym prawdopodobieństwem będzie on już na pierwszy rzut oka produktem niskiej jakości, ale też będzie on wolny i mało pojemny. Szybko okaże się, że pojemność rzekomo 50 000 mAh może nawet nie pozwolić na dwukrotne podładowanie telefonu o pojemności 4000 mAh. Stracimy więc pieniądze i w zamian otrzymamy mało użyteczne urządzenie.

Lepiej mimo wszystko zapłacić więcej i zakupić produkt posiadający konkretną markę, stworzony przez wiarygodną firmę. Zakupu powinniśmy dokonywać tylko bezpośrednio u producenta bądź autoryzowanych sprzedawców, w przeciwnym wypadku możemy natknąć się na podróbkę.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Tech Polska.

Dodaj komentarz