Jeden stół, wiele możliwości

Jeden stół, wiele możliwości

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu jest stół. Zajmuje on zazwyczaj centralne miejsce w mieszkaniu i skupia domowników podczas różnorakich uroczystości oraz służy podstawowym czynnością dnia codziennego. Stół ma tez symboliczne znaczenie, bowiem od dawien dawna był miejscem, przy którym dyskutowano i podejmowano najważniejsze decyzje. W zależności od preferencji, stylu i wielkości mieszkania może mieć kształt okrągły lub prostokątny. Zobaczmy, na co zwrócić uwagę, wybierając stół do naszego domu.

Stół miejscem spożywania posiłków

Wybierając spośród wielu modeli dostępnych na rynku, zastanówmy się wpierw, do czego najczęściej wykorzystywać będziemy stół w naszym domu. Oczywistym jest, że mebel ten służy spożywaniu rodzinnych posiłków. Powinniśmy odpowiednio dobrać jego rozmiar tak, by każdy z domowników miał swoje miejsce, a cała rodzina mogła wspólnie biesiadować. Jeżeli należymy do osób, które regularnie wyprawiają przyjęcia, na które zapraszani są liczni goście, warto pomyśleć o naprawdę sporym stole. Gdy metraż mieszkania nam na to pozwoli, na środku salonu umieścić możemy stół biesiadny liczący nawet kilkanaście miejsc. Co jednak zrobić, gdy nasz pokój nie należy do największych? Na takie okoliczności producenci przygotowali bogatą ofertę stołów rozkładanych. Na co dzień mebel nie zajmuje dużo miejsca, ale gdy zajdzie potrzeba z powodzeniem zasiądą do niego wszyscy goście.

Miejsce z przeznaczeniem dla dzieci

Na co dzień stół pełni również wiele innych, równie ważnych dla życia rodzinnego funkcji. Może on być zarówno miejscem, przy którym dzieci odrabiają lekcje, jak i miejscem wspólnych zabaw, takich jak malowanie, układanie puzzli lub granie w gry planszowe. Wiadomym jest, że dzieci potrzebują sporo miejsca do zabawy. Gdy przygotujemy im specjalny kącik ze stołem, z pewnością łatwiej utrzymamy porządek. Pamiętać jednak należy, że stół ten będzie często popisany flamastrami lub ubrudzony farbkami i plasteliną. Dlatego też decydując się na zakup stołu, który wykorzystywany będzie na potrzeby dzieci warto wybierać modele łatwe w czyszczeniu.

Gdy pracujemy w domu

Stół może również być miejscem naszej pracy. Gdy spędzamy długie godziny np. przy komputerze lub zajmujemy się wykonywaniem produktów handmade najważniejszą rzeczą jest zachowanie odpowiedniej pozycji, dzięki której nie będą nas boleć plecy. Wiadomym jest, że długotrwałe siedzenie nie wpływa korzystnie na kręgosłup i często przyczynia się do powstawania wad i schorzeń. Stół, przy którym wykonujemy pracę powinien więc być odpowiedniej wysokości oraz takich rozmiarów, by pomieścić na nim wszystkie niezbędne rzeczy.

Dodaj komentarz