Jakiego MacBook’a wybrać?

Jakiego MacBook’a wybrać?

Jakiego MacBook'a wybrać?

Chcesz kupić sobie Macbook’a, ale nie wiesz, którego wybrać? Na początek zastanów się do czego jest on ci potrzeby. Do gier? Do pracy biurowej? A może do pracy? Zastanów się także, ile chcesz za niego zapłacić.

MacBook do gier

W tej sytuacji najlepszym wyjściem byłoby zrezygnowanie z zakupu MacBook’a i zakup komputera/laptopa z systemem Windows. Jest to spowodowane dwoma powodami – brakiem wystarczającej ilości gier na MacBook’a oraz brakiem MacBook’a z dobrą kartą graficzną nadającą się do gier. W tym przypadku polecam na przykład komputer MSI GP73 Leopard. Kosztuje on teraz około 5500 zł – jest to trochę więcej niż MacBook Air 2018, a posiada kartę graficzną Nvidia GTX 1060 oraz procesor Intel i7.

MacBook do pracy biurowej

W tym momencie nie jest nam potrzebna duża wydajność sprzętu, a co za tym idzie najlepiej byłoby wybrać MacBook’a Air 2018. Posiada on ekran o przekątnej 13.3 cali, procesor Intel i5 oraz kartę graficzną Intel UHD Graphics 617. Warto pamiętać, że podobnie jak inne MacBook’i nie posiada napędu DVD, przez co konieczne jest dokupienie go osobno. Niewątpliwą jego zaletą natomiast jest bardzo niska waga – tylko nieco ponad 1 kilogram. Posiada podświetlaną klawiaturę, która uprzyjemni procę wieczorami i nocą. Jego pojemna bateria pozwoli na pracę przez 13 godzin bez potrzeby ładowania, a 8 GB pamięci RAM pozwoli nie martwić się o ilość otwartych kart w przeglądarce. Co do portów – ma ich niewiele. Są to 2 porty USB typu C oraz 1 wejście/wyjście słuchawkowe.

MacBook do pracy

Gdy szukamy sprzętu do celów zarobkowych niewątpliwie najistotniejszą cechą jest wydajność. Wydajność odpowiednią do wszelkiego rodzaju pracy – czy to programisty, czy grafika – zapewni nam MacBook Pro 15 w wersji z Touch Barem. Wiem, że to zabrzmi kontrowersyjnie, ale w moich oczach Touch Bar naprawdę pomaga. Dodatkowo ten model specyfikuje się ekranem Retina o przekątnej ponad 15 cali, procesorem Intel i7, 16 lub 32 GB pamięci RAM, w zależności od wersji od 256 GB aż do 4 TB szybkiego dysku SSD oraz jakże ważną dla grafików dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon Pro 555X o pamięci podręcznej 4 GB. Posiada on aż 4 porty USB typu C oraz 1 wejście/wyjście słuchawkowe. Sprawdzi się świetnie przy okazji wszelkiego rodzaju pracy.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wasze wątpliwości co do wyboru MacBook’a. Teraz na pewno nie będziesz już miał z tym problemów. Pamiętaj jednak, że zawsze musisz wybrać komputer tak, aby Tobie odpowiadał. Czasami może okazać się, że MacBook Air świetnie sprawuje się w przypadku programisty. Tutaj nie ma reguł. Pamiętaj – to Ty musisz zdecydować.

Dodaj komentarz