Jak spędzić wieczór z rodziną? Pomysły na rodzinny wieczór

Jak spędzić wieczór z rodziną? Pomysły na rodzinny wieczór

Rodziny się nie wybiera, ale można wybrać że chcemy miło z nią spędzać czas. Najczęściej to wieczór dla większości jest czasem wolnym, który można poświęcić na wspólne rozrywki. Integracja w rodzinie jest bardzo ważna. Pozwala na zacieśnienie więzi i bliższe poznanie współdomowników. Dlatego warto regularnie organizować rodzinne wieczory. Jak spędzić wieczór z rodziną? 

Wspólne gotowanie 

Gotowanie może być rozrywką dla całej rodziny. Możecie wybrać przepis, który był przekazywany w rodzinie z pokolenia na pokolenie. To świetna okazja do przekazania dzieciom czegoś o ich przodkach. Jeśli takiego nie posiadacie, to sprawa nie jest stracona! W sieci znajdziecie wiele różnych przepisów, które można przygotować w większym gronie. Żeby było sprawiedliwie, sprzątać po kolacji także możecie wspólnie. Jedno zmywa, drugie wyciera, a trzecie wkłada do szafki. Przy rozmowach i śmieciach dzieci nawet się nie zorientują, że sprzątają. 

Kino domowe 

Kino domowe jest jednym z najprostszych do przygotowania pomysłów, ale również niezawodnym. Jeśli macie ochotę na spokojny wieczór w rodzinnym gronie, to kino domowe będzie strzałem w dziesiątkę. Przygotujcie przekąski takie jak popcorn, świeże owoce lub marcheweczki. Nie zapomnijcie także o napojach. Na rodzinny wieczór sprawdzi się domowej roboty lemoniada. Do tego będziesz potrzebować wodę, cytrynę, miód oraz miętę. Teraz rozsiądźcie się wygodnie i zacznijcie seans. 

Wieczór gier 

Ciekawym pomysłem na wspólny wieczór z rodziną są gry i to nie tylko planszowe, chociaż to od nich zaczniemy. Planszówki angażują wszystkich uczestników. Możecie grać każdy przeciwko sobie, tak jak. np w Monopoly. Tak gra wszystkim podnosi ciśnienie, ale nie można jej odmówić dobrej zabawy. Lub w drużynach, tak jak w Tajniakach. W tej grze musicie podzielić się na dwie drużyny, gdzie każda ma swojego szefa. Gra opiera się na skojarzeniach i jest kreatywnym sposobem na spędzenie wieczoru. Oprócz planszówek możecie zabawić się w kalambury lub “zgadnij kim jesteś”. usiądźcie w kółku, osoba po prawej stronie wypisuje Ci postać lub przedmiot, a Ty osobie po swojej lewej. Następnie bez podglądania przyczepcie sobie karteczki do czół. Możecie zadawać pytania z odpowiedzią tylko na tak lub nie, aż zgadniecie kim jesteście. 

Możecie także postarać się zrozumieć pasję swoich dzieci i spróbować z nimi gier na konsoli. PlayStation plus oferuje wiele gier, które nadadzą się na rodzinny wieczór. Podłączcie pady i grajcie drużynowo lub przeciwko sobie. 

Dodaj komentarz