Smartfon do 1000 zł – jaki wybrać i czy w ogóle warto w niego inwestować?

Smartfon do 1000 zł – jaki wybrać i czy w ogóle warto w niego inwestować?

Smartfon to urządzenie, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie swojego życia. Obecnie smartfony są dostępne nie tylko w sklepach z elektroniką, można je kupić przez internet na portalach aukcyjnych czy też zdecydować się na urządzenie z drugiej ręki. W dzisiejszych czasach telefon służy nam nie tylko do wysyłania wiadomości i rozmów telefonicznych. Od swoich smartfonów oczekujemy też możliwości surfowania po internecie, robienia zdjęć czy też płacenia za zakupy. Czy możemy otrzymać to wszystko w kwocie 1000 zł? A może jest to o wiele za mało, aby w dzisiejszych czasach kupić dobry telefon? Zobacz jaki smartfon do 1000 zł jest wart uwagi i czy warto w niego inwestować.

Zakup smartfona do 1000 zł – na co zwrócić uwagę?

Czy 1000 zł to duża suma? I tak i nie – zależy, co chcemy za nią kupić. W dobie smartfonów, które są „małymi komputerami” przez ilość funkcji, jakie oferują cena 2, 4 czy nawet 6 tysięcy za urządzenie nie jest już niczym szokującym. Flagowe modele kosztują przynajmniej 2 tysiące złotych, a i tak mówimy w tym przypadku o zwyczajnych telefonach bez efektu wow. Na szczęście producenci nie zapominają także o użytkownikach smartfonów, którzy mają mały budżet, ale chcą mieć telefon, który będzie wygodny w codziennym użytkowaniu.

Kupując telefon do 1000 zł, zwróć uwagę na:

– baterię,

– pamięć RAM,

– ekran,

– procesor,

– materiał wykonania,

– aparat.

W przypadku tanich telefonów do 1000 zł producenci najczęściej oferują swoim klientom przekątną ekranu do 6 cali, baterię, która wytrzyma przynajmniej dzień bez ładowania, ośmiordzeniowy procesor i aparat z więcej niż jednym obiektywem.

Czy warto kupić smartfon do 1000 zł?

Wbrew pozorom za 1000 zł możemy otrzymać już całkiem niezły telefon, co widać, chociażby w internetowym rankingu https://rankingiproduktow.pl/. Jego autorzy polecają m.in.: Smartfon Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB, Samsung Galaxy M21 SM-M215 4/64GB czy Motorola Moto G9 Plus 4/128GB. Taki ranking może być bardzo pomocny dla osób, które nie chcą wydawać dużo na telefon, ale jednocześnie chcą mieć całkiem dobre urządzenie, które nie będzie się zacinać, rozładowywać w godzinę i zrobi poprawne zdjęcia.

Istnieje kilka modeli smartfonów, które można śmiało polecić w tym przedziale cenowym. W cenie tysiąca złotych możemy otrzymać telefon znanej marki, który jest wyposażony, w wydają baterię, dobre podzespoły i co też może być ważne – wygląda nowocześnie i drożej niż wspomniane 1000 zł. Nie musisz więc obawiać się, że tani smartfon jest nieopłacalny, jeśli wybierzesz polecany model, to może Ci on posłużyć przez długi czas.

Dodaj komentarz