Czy w 2021 roku opłaca się zakładać sklep internetowy?

Czy w 2021 roku opłaca się zakładać sklep internetowy?

Osoby, które myślą o rozpoczęciu działalności w branży e-commerce często zastanawiają się nad tym, czy w 2021 roku jest to opłacalne przedsięwzięcie. Często mówi się bowiem o tym, że najlepszy czas na wejście w ten rynek już minął, a polski rynek e-commerce jest już przesycony sklepami online. Jednak czy rzeczywiście jest to prawda? Czy założenie własnego sklepu internetowego jest dalej opłacalne? Odpowiadamy.

Koszty prowadzenia sklepu internetowego

Jeśli chcesz prowadzić sklep online bez jednoczesnego prowadzenia sklepu stacjonarnego, to możesz liczyć na mniejsze koszty. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że sklep internetowy możesz prowadzić z dowolnego miejsca na świecie i nie ogranicza się w żaden sposób Twoja lokalizacja. Decydując się na takie rozwiązanie, unikasz kosztu wynajmu lokalu, ponieważ Twoją główną siedzibą może być nawet Twoje mieszkanie.

Na sam początek nie będziesz potrzebować nawet powierzchni magazynowej, wystarczy, że zdecydujesz się na sprzedaż w modelu dropshipping. Prowadzenie sklepu internetowego jest więc dobre dla osób, które na sam start nie mają zbyt dużego budżetu. Pieniądze, którymi dysponujesz, powinieneś w takim wypadku przeznaczyć przede wszystkim na marketing, nie bez znaczenia jest też dobry biznesplan.

Zakaz handlu w niedzielę? Nie w sklepie online

Od dłuższego czasu w Polsce obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Z tego względu wiele osób decyduje się tego dnia na zakupy przez internet – są szybsze, wygodne i można je zrobić o dowolnej porze. Klienci, którzy nie mają możliwości pójścia do galerii handlowej, chętniej korzystają z ofert sklepów internetowych. Nie da się ukryć, że Polacy naprawdę polubili robienie zakupów za pośrednictwem internetu.

Stworzenie sklepu internetowego nie jest takie trudne

Tworzenie sklepów internetowych na pakietsklep.pl jest o wiele prostsze niż rozpoczęcie działalności stacjonarnej. Oznacza to, że szybciej możesz ruszyć ze swoją działalnością. Wystarczy, że stworzysz witrynę sklepu internetowego samodzielnie lub skorzystasz w tym celu z pomocy specjalisty. Niezbędny będzie Ci m.in. regulamin oraz polityka prywatności, która określa przetwarzanie danych zgodnie z RODO. To jednak nie wszystkie rzeczy, o których trzeba pomyśleć, zakładając sklep, jednak dalej jest to szybsze i tańsze rozwiązanie niż wynajem lokalu, urządzenie go, zatrudnienie pracowników itd. W momencie, gdy Twój sklep internetowy się rozwinie, możesz pomyśleć o punkcie stacjonarnym. Wielu przedsiębiorców rozpoczynało swoją przygodę z e-commerce, a później decydowało się właśnie na otworzenie sklepu stacjonarnego, jako uzupełnienie swojej działalności.

Dodaj komentarz