Przyczyna, dla której zawsze podłączasz USB w niewłaściwy sposób

Przyczyna, dla której zawsze podłączasz USB w niewłaściwy sposób

Każdy z nas spotkał się przynajmniej kilka razy z problemem właściwego umieszczenia kabla USB w porcie. Jest to jeden z “problemów”, do którego zdołaliśmy się przyzwyczaić. Na ten temat powstało również wiele żartów czy memów. Niezależnie od obrazków na kablu i dokładnym obejrzeniu go i tak pewnego razu pomylisz się przy tej czynności.

W wywiadzie opublikowanym w czwartek przez DesignNews, Ajay Bhatt z Intela dlaczego tak powszechne rozwiązanie technologiczne irytuje już tak długo. Bhatt był członkiem zespołu, który opracował technologię USB. Od początku wiedzieli oni, że może to sprawić problem, a pozbycie się jednostronnej wtyczki byłoby znacznie korzystniejsze dla użytkowników. Wykonanie tego jednak wymagałoby dwukrotnie więcej okablowania i więcej obwodów, co zwiększyłoby koszty.

“Jeśli masz masz wysokie koszty od początku na niesprawdzoną technologię, to może zakończyć się fiaskiem, więc to była nasza obawa, musisz być naprawdę świadomy kosztów, kiedy zaczynasz”, powiedział Bhatt. “Z perspektywy czasu można powiedzieć, że mogło to się sprawdzić, ale w porównaniu do tego, jak męczyliśmy się z portami szeregowymi i portami równoległymi, w których każdy z portów był logiczny, miał kable i wiele przewodów. Nie były one plug-and-play jak jest to w przypadku USB. ”

Tu właśnie mamy wyjaśnienie, dlaczego USB nie jest obustronne. Przyczyniły się do tego przede wszystkim koszty i obawa twórców, czy technologią przyjmie się w większej skali.

Źródło: CNET

Dodaj komentarz