Microsoft zapowiada wydarzenie na 26 października. Nie spodziewajmy się jednak odsłonięcia Surface Phone

Microsoft zapowiada wydarzenie na 26 października. Nie spodziewajmy się jednak odsłonięcia Surface Phone

Fani firmy Microsoft zapewne już wiedzą, że ogłosiła ona wydarzenie, które odbędzie się 26 października i zostanie na niej zaprezentowany “sprzęt”. Gigant z Redmond na pewno zechce przybliżyć wszystkim swoje dalsze plany związane z branżą mobilną, ale raczej nie spodziewajmy się odsłonięcia nowych smartfonów.

Jak wszyscy wiemy, Microsoft pozbył się swojego oddziału mobilne, w tym również marki Lumia. Nie oznacza to jednak, że firma nie będzie chciała wprowadzić nowych smartfonów z systemem Windows 10. Od dawna mówi się o linii Surface Phone, ale marne są szanse, że zobaczymy ją za kilkanaście dni. Wcześniejsze doniesienia mówią dopiero o końcówce 2017 roku, ale nic nie jest jeszcze pewne w tej kwestii.

Wcześniej już Microsoft zapowiedział, że nie wypuści na rynek już żadnej opaski, która mogłaby być następcą Microsoft Band, więc tego rodzaju urządzeń nie spodziewajmy się na październikowej konferencji. Wielce prawdopodobne jest, że pod koniec miesiąca zobaczymy urządzenie all-in-one Surface wraz z myszką oraz klawiaturą Surface.

Microsoft może również przedstawić swoich sprzętowych partnerów dla systemu Windows 10. Wśród nich mogą być też producenci telefonów. Na zbudowany i zaprojektowany smartfon z systemem Windows 10 Mobile będziemy musieli poczekać jeszcze rok lub nawet więcej.

Źródło: Microsoft, SlashGear

Dodaj komentarz