Miliony kont pocztowych trafiły na czarny rynek

Miliony kont pocztowych trafiły na czarny rynek

Utrata dostępu do podstawowego konta e-mail może być jednym z największych bólów głowy użytkownika urządzeń mobilnych kiedykolwiek do czynienia. Tym bardziej, że zapewne większość z nas używa jednego konto do logowania się w innych usługach. Włamanie się na takie konto przez osoby trzecie oznacza również zagrożenie innych, liczonych nawet w dziesiątkach kont pokrewnych usługach. Dziś do Internetu trafiła informacja jakoby setki milionów skradzionych danych kont pocztowych krążyło w “podziemiu”. Mowa nawet o 273 milionach kont pocztowych.

Dobrą wiadomością, przynajmniej dla wielu z nas jest to, że największa część tych skradzionych kont dotyczy serwisu mail.ru. Jednak na liście istnieje wiele innych operatorów pocztowych, co może wywołać niepokój. Około 24 miliony kont Gmail zostały zauważone w tym procesie, a także 12 milionów kont Microsoft i 40 mln kont Yahoo Mail.

Nie znaleziono jeszcze sposobu, aby sprawdzić czy nasz adres e-mail znajduje się na tej liście. W celu prewencyjnego zabezpieczenia swojego konta możemy od razu zmienić hasło oraz wprowadzić weryfikację dwuskładnikową jako dodatkowe zabezpieczenie.

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz