4 powody w postaci gier, dla których nadal warto kupić PS4.

4 powody w postaci gier, dla których nadal warto kupić PS4.

Playstation 4 to konsola, która na rynku jest dostępna od prawie 8 lat. Od samego czasu jej premiery zbierała bardzo pozytywne recenzje. Fani gier od razu zauważali znaczące różnice pod względem jakości. Wrażenia wizualne, oraz samo działanie konsoli było znacznym wzrostem jakości w porównaniu do poprzedniej generacji (jednak ona też miała ogromny wpływ na gaming i została pozytywnie zapamiętana przez jej użytkowników). Zawsze przychodzi czas zmian. W obecnych czasach w przypadku rozpatrywania danych technologii zdarza się to nad wyraz często. Trzeba pamiętać, że rynek się zmienia. Technika idzie do przodu i nowe produkcje do przedstawienia pełni swoich możliwości potrzebują technologii, która im na to pozwoli. PS5 być może nie okazało się takim hitem w dniu premiery, jak jego poprzednik, ale na pewno odbije to sobie po premierze gier, która będą w pełni skupione na tej generacji, oraz będą w stanie wykorzystać pełen potencjał technologiczny tego modelu konsoli. Z zapowiedzi, które otrzymujemy co jakiś czas od większych producentów można zauważyć, że prawie każde z nich szykuje coś specjalnego na nową generację konsol. Można być pewnym tego, że Rockstar i jego najwięksi konkurenci obecni na rynku – zapewnią nam rozrywkę na wysokim poziomie pod względem wizualnym i technologicznym (fabuła zapewne też będzie dobra, jednak tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana pod względem ogólnego odbioru). Zapominając jednak na chwilę o najnowszej konsoli. Czy warto jest nadal zwrócić wzrok ku Playstation 4? Odpowiedź jest prosta – tak. Ta konsola nadal się nie zestarzała i można wykrzesać z niej wiele. Sytuacja robi się jeszcze bardziej przychylna dla poprzedniej generacji, jeżeli nie graliśmy w tytuły, które są obecnie topką, jeżeli chodzi o gry dostępne na konsole od Sony. Dodając do tego brak możliwości ogrania ich na PC (a te obecnie są niezwykle drogie i często ich zakup w żadnym stopniu nie opłaca się pod względem czysto finansowym) to mamy idealną okazję na nadrobienie zaległości w tej kwestii. Istnieje wiele tytułów, których przejście jest wręcz obowiązkiem rasowych graczy.

Seria The Last Of Us

Sony jest znane ze swoich ekskluzywnych gier kierowanych na konsole Playstation. Są to często produkcje wręcz wybitne i warto jest zwrócić na nie uwagę podczas rozważania zakupu konsoli od marki Sony. Jednymi z właśnie takich produkcji są dwie obecnie dostępne gry z serii The Last Of Us. Gra przenosi nas do zniszczonego apokalipsą świata, który został zaatakowany przez dziwnego rodzaju wirusa, który zamienia ludzi w krwiożercze potwory. Jednak istnieją w nim grupki ludzi, którzy nie mają zamiaru się poddawać i walczą o przetrwanie. Jednym z właśnie takich ocalałych jest Joel, czyli główna postać w pierwszej serii gier. Jest silnym i doświadczonym przez życie i obecne realia panujące w zniszczonym świecie facetem. Wiele zmienia się w jego codzienności, kiedy na jego drodze pojawia się misja eskortowania dziewczynki o imieniu Ellie, która jako jedyna na świecie jest odporna na działanie wirusa (po ugryzieniu przez jednego z potworów – nic się jej nie stało). Tak właśnie zaczyna się pierwsza część gry. Jest to tytuł wybitny, który jednak pomimo genialnej jak na swoje czasy grafiki – skupia się na wątku fabularnym i samej historii. Dobrze wypadają tutaj też same mechaniki, które pomimo swojej prostej formy nadal dają graczowi radochę podczas gry i rozwijania w małym, ale jednak stopniu naszej postaci. Gra cieszy oko pomimo swoich lat. Na PS4 dostajemy co ciekawa, odnowioną wersją jeszcze z poprzedniej generacji konsol. Nie odbiega ona jednak od innych produkcji. Historia jest tutaj głównym czynnikiem, który powinien skusić nas do zagrania w The Last Of Us. Kiedy już uporamy się z częścią pierwszą, to możemy zwrócić oko na part II. Tutaj sprawa wygląda jeszcze lepiej pod względem graficznym. Twórcy wycisnęli wszystko co się da z konsoli PS4. Widać to od samego startu, kiedy to naszym oczom ukazuje się piękna sceneria gry i od razu wiemy, że pod względem wizualnym czeka nas prawdziwa uczta. Dla wielu graczy The Last Of Us Part II jest najładniej zrobioną grą na świecie. Pod samym względem technicznym można się tutaj kłócić. Gusta są różna, ale na pewno można stwierdzić, że jest to wysoka pozycja i w pierwszej piątce na pewno posiada swoje miejsce. Tutaj opinie na temat fabuły nie są już tak zgodne, jak w pierwszej część serii. Historia jest tutaj poprowadzona w bardzo kontrowersyjny sposób, który na pewno zraził do siebie wielu fanów serii. Jednak masie osób gra przypadła do gustu i do dzisiaj posiada ona ogromną społeczność graczy. Cała seria The Last Of Us jest jednym z najważniejszych argumentów, dla których warto jest kupić Playstation 4. Sony zapewniło graczom masę zabawy i historię, która na pewno zapadnie na długo w ich pamięć. Ekskluzywne produkcje powinny być wizytówką firmy i tutaj sprawdza się to w pełni. Wystarczy przeczytać opinie w sieci na różnych portalach poświęconych grom i szybko można zdać sobie sprawę, że seria ta zasługuje na niezwykle dużo uwagi podczas wyboru tytułów do zagrania na kupionej konsoli.

Wiedźmin 3

Skoro tekst jest pisany przez Polaka i mówimy tutaj o najlepszych powodach do kupna konsoli PS4, to nie mogło zabraknąć tutaj naszej rodzimej produkcji, która od lat jest dumą na całym świecie. Wiedźmin to seria gier, w której wcielamy się w tytułowego wiedźmina Geralta. Postać ta musi zmagać się z wieloma przeszkodami na swojej drodze. Profesja, którą się para zmusza go do częstej walki, oraz przeżywania wielu przygód. Część trzecia jest pod wieloma względami najlepszą z całej serii. Mamy tutaj przepiękną grafikę, która pomimo upływu lat nadal cieszy oko. To właśnie strona wizualna gry jest jednym z aspektów, który czyni tą produkcję wyjątkową i wpływa na jej unikatowy klimat. W trzeciej części Geralt rusza szlakiem Ciri, czyli jego przybranej córki. Dziki Gon depcze jej po piętach i chce posiąść moc, która włada dziewczyna. Na tym skupia się podstawa. Mamy jednak jeszcze do ogrania dwa dodatki, które swoim rozmachem przypominają klasyczną pełnoprawną grę. To właśnie mocna część Wiedźmina 3. Dodatki, które są oddzielnymi historiami i potrafią wciągnąć nas równie mocno, co sama podstawka. Pod względem mechaniki mamy tutaj typowe drzewko rozwoju naszych umiejętności. Geralt może władać dużą ilością broni, które tak samo można poddawać modyfikacjom. Na mapie mamy rozrzucone masę różnego rodzaju sprzętu, który zdobywamy podczas przypadkowego zbierania, czy też po wykonaniu danego zadania głównego, czy też pobocznych zleceń. Tak na prawdę grę można przejść z itemami, które otrzymujemy za misje fabularne. Jest to dobre wyjście dla osób, które chcą skupić się na historii. To ona ma tutaj kluczowe znaczenie. Poprzez wybory fabularne możemy wpływać na to jak gra się potoczy i jakie zakończenie zobaczymy na końcu naszej przygody. Wiedźmina to kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy. Tej gry raczej nie trzeba przedstawiać, jednak musiała ona znaleźć się na tej liście.

The Walking Dead

Teraz jednak propozycja znacznie mniej popularna, niż poprzednio wymienione giganty. Jednak zasługuje ona tak samo na uwagę podczas szukania dobrych produkcji na konsolę PS4. Fani serialu The Walking Dead na pewno dobrze znają tą produkcję. Przenosi nas ona do tego samego świata i tak na prawdę pokazuje nam ona te same sytuacje co w serialu. Oczywiście wcielamy się w kompletnie inne postaci, ale każdy fan serii wie o czym mowa. Mamy tutaj masę powtarzanych sekwencji. Wybuch epidemii, szukania bazy i walka… i o to chodzi! To idealne scenariusze do przedstawiania graczowi mocnych historii osadzonych w tym brutalnym świecie. Cała seria gier przedstawia nam historię kilku bohaterów. Jednak główna część opowieści skupia się na postaci dziewczynki Clementine. Ona gra tutaj najważniejszą rolę, jeżeli chodzi o historię. Kierowanie naszym bohaterem wygląda bardzo prosto. Jest to gra filmowa. Wybieramy tutaj kwestie dialogowe i raczej rzadko mamy wpływ na “ruch” naszej postaci po planszy. Jednak to cała moc The Walking Dead. Z czasem poznajemy lepiej naszych bohaterów i rozważamy coraz mocniej nasze decyzje, które często będą bardzo ciężkie do podjęcia. Niektóre części są znacznie gorsze pod względem fabuły od reszty. Niestety jest to częste zjawisko w przypadku tego typu gier. Pomimo to całość jest zrobiona na wysokim poziomie i można wybaczyć błędy.

Red Dead Redemption 2

Gra od studia Rockstar, która przenosi nas na dziki zachód… czy może być coś piękniejszego? GTA na dzikim zachodzie, tak wiele osób opisuje tą grę. Jednak moim zdaniem, to coś znacznie większego i ambitniejszego. GTA to genialna seria gier i raczej każdy zgodzi się z tym stwierdzaniem. RDR 2 to inna półka. Nie stawiałbym tych gier koło siebie. Tutaj historia jest poważna i pokazana w bardzo unikalny sposób. Na pewno nie można odmówić twórcom odwagi i tego, że mieli konkretny pomysł co do tego, jak ma wyglądać świat. Nie można jednak zapomnieć, że to gra od Rockstar. Pomimo znacznie bardziej poważnej historii, mamy tutaj masę humoru, który przejawia się w każdym etapie naszej gry. W Red Dead Redemtpion 2 wcielamy się w postać Arthura. Jest to członek gangu Ducha, który jest ścigany przez prawo. Na naszym szlaku będziemy często świadkami napadów, ucieczek, czy też różnych bardzo ambitnych misji, które często będą wywoływały gęsią skórkę na naszym ciele. Tak, gra ta jest bardzo emocjonalna. Można powiedzieć, że Rockstar zrobił coś niezwykłego. Tytuł ten jest jedyny w swoim rodzaju. Śmiech i łzy przeplatają się tutaj niezwykle często. Mamy tutaj przedstawiony dziki zachód w najbardziej realnej formie, oczywiście na standardy gry video. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj nie tylko historia, ale też strona techniczna gry. Mamy tutaj masę mechanik, które świetnie wpisują się w brutalną rzeczywistość tamtych czasów, na czele z jadą konną. Do dyspozycji mamy ogromną mapę, która od początku stoi przed nami otworem. Wszystko to dostajemy na konsoli z poprzedniej generacji. To piękne, że w tym momencie nawet używana konsola sprzed tylu lat może przenieść nas do tak wielu niesamowitych produkcji w postaci gier video.

Dodaj komentarz