Ukrywamy się w sieci z różnych powodów. Część osób nie chce posiadać statusu aktywnego, gdyż tym samym komunikuje się znajomym, iż jest się gotowym do rozmowy – a nie zawsze mamy na to ochotę.
Inne osoby chcą zachować prywatność, przeglądając jednocześnie to, co robią inni. W popularnej aplikacji Messenger deweloperzy nie umieścili niestety możliwości jednostronnego ukrycia się na czacie.
Da się to zrobić jednakże nieco innymi, okrężnymi sposobami. Przedstawiamy sposób na to jak ukryć się na Messengerze, aby nasi znajomi nie widzieli naszej aktywności. Choć przedstawiliśmy jeden konkretny przykład, to warto pamiętać, iż możliwości jest znacznie więcej.
Opcje wyciszenia czatu i ukrycia swojej obecności – jak ukryć aktywność na Messengerze?
Messenger umożliwia opcję wyłączenia czatu, dzięki czemu nasza aktywność nie będzie widoczna dla innych osób. Rodzi to jednak pewien problem – wyłączenie komunikatora jest obustronne, tym samym nie będziemy mieli możliwości podglądania listy aktywnych znajomych.
Dla wielu osób może być to niewystarczalne, przez co niezwykle pożądaną opcją jest możliwość jednostronnego ukrycia czatu. Deweloperzy Messengera nie umieścili jednak takiej opcji, z uwagi na ryzyko nadużywania tej funkcji przez internautów. Nie oznacza to jednak, że niniejsza opcja nie może zostać zaimplementowania dzięki zewnętrznym pluginom, urozmaicającym funkcjonalność Messengera.
Na to, jak ukryć się na Messengerze jest kilka sposobów. Omówimy jeden z nich, który nie dość, że jest popularny, to jest także najskuteczniejszy w zastosowaniu. Warto jednak zaznaczyć, iż ludzie wykorzystują opcję bycia niewidocznym do różnych celów. Nie powinniśmy ograniczać się do stwierdzenia, iż jedynym uwarunkowaniem jest chęć podglądania statusu innych osób, samemu nie ujawniając się.
Powody są bowiem nieco bardziej prozaiczne: często zdarza się, że przez przypadek odczytamy korespondencję, np. prowadząc samochód. Sytuacja uniemożliwia nam sprawne odpisanie na wiadomość – korzystanie z telefonu podczas jazdy karane jest mandatem. Mimo to nasz status świeci się “na zielono”, informując nadawcę iż “jesteśmy dostępni”. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej.
W czym tkwi kontrowersja – o tym jak ukryć aktywność na Messengerze w dyskretny sposób
Z uwagi na ograniczenie funkcjonalności Messengera w sieci zawrzało. Użytkownicy, którzy byli dotychczas przyzwyczajeni możliwością usunięcia statusu aktywnego w aplikacji, podnosili kwestie prywatności i prawa do nie informowania innych o swojej obecności. Niestety, z poziomu aplikacji Messenger, jedyną możliwością jest całościowe ukrycie czatu.
Tym samym użytkownik traci możliwość podglądania statusu innych, samemu pozostając nieaktywnym. W odpowiedzi na te ograniczenia postawy dodatkowe pluginy, dzięki którym możliwe jest ukrywanie swojej obecności na Messengerze. Funkcjonalność programu nie ogranicza się jedynie do wykorzystania pluginu w przeglądarkach internetowych.
Co więcej, aplikacja działa także w przypadku urządzeń przenośnych, w których zainstalowano Messengera jako oddzielny program. Obecnie istnieje przynajmniej kilka czołowych aplikacji, które można pobrać na swoje urządzenie mobilne. Bez znaczenia jest tutaj system operacyjny smartfona – wiele rozszerzeń dostosowanych jest do różnych systemów.
Istnieją także programy, które pobieramy bezpośrednio na komputer bądź laptop. Wtedy, z poziomu przeglądarki, jesteśmy w stanie zablokować status “aktywny” na Messengerze. Jednym ze sposobów na to, jak ukryć się na messengerze, jest FB unseen. Poniżej omówimy jego zalety oraz opiszemy funkcjonalność rozszerzenia.
FB unseen – legalny sposób na prywatność w sieci?
Jak ukryć się na messengerze, aby inni nie widzieli zielonej kropeczki przy naszym imieniu i nazwisku? Jednym ze sposobów jest FB unseen – czyli rozszerzenie, dzięki któremu ukryjemy się na liście, pozostając niewidocznym dla użytkowników.
Przypomina to nieco status szarego słoneczka, znanego z kultowego komunikatora Gadu-Gadu. Działanie FB unseen polega na zatajeniu naszej obecności online. Wiąże się to także z ograniczeniem widoczności innych informacji.
Dzięki FB unseen korespondent nie będzie wiedział, czy odczytaliśmy nadesłaną wiadomość, a także czy aktualnie piszemy coś w oknie czatowym. Jak widać, funkcjonalność pluginu nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tego jak ukryć się na messengerze – spektrum opcji jest znacznie szersze.
Zapobiega on przypadkowemu odczytywaniu wiadomości, które później zostają przez nas zapomniane. Jakie są zatem zalety korzystania z rozszerzeń tego typu?
- Znaczne zwiększenie prywatności. Jest to dobry sposób na to, jak ukryć aktywność na messengerze. Nie każdy życzy sobie, aby jego imię i nazwisko wyświetlało się na liście osób dostępnych na czacie. Zwiększenie prywatności jest jednym z najczęstszych powodów ściągania tego rozszerzenia na swoje urządzenia. Prywatność stała się cechą pożądaną, wobec czego coraz więcej aplikacji w sieci umożliwia ukrycie swojego statusu.
- Każdy ma coś do ukrycia. Być może na czacie pojawił się natrętny znajomy, którego trudno zbyć? Rozszerzenie umożliwia pozbycie się problemu natrętnych wiadomości, pisanych przez różne osoby. Dzięki zatajeniu naszej obecności pozostajemy niewidoczni, dzięki czemu możemy uzyskać “chwilę spokoju”.
- Prosta obsługa nie wymagająca fachowej wiedzy. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta, w związku z czym szybko pojmiemy jak ukryć się na messengerze, aby nikt nie mógł nas zobaczyć. Potwierdzają to opinię rzeszy internautów, oceniających funkcjonalność rozszerzenia. Do tej pory aplikację ściągnęło już kilkaset tysięcy użytkowników.
Powody mogą być różne – cel pozostaje ten sam. Potrzeba ukrycia się na Messengerze!
Ze smartfonów, laptopów czy komputerów korzystamy w różnych okolicznościach. Zdarza się, że wiadomość, która do nas przychodzi zostanie omyłkowo odczytana przez przypadkowe odblokowanie ekranu smartfona. Czasami spotyka nas także jakieś nagłe zdarzenie, przez które nie będziemy w stanie odpisać w stosunkowo krótkim czasie na nadesłaną wiadomość. Rodzi to podejrzenie i zniecierpliwienie ze strony nadawcy. Nie zawsze będzie nam łatwo wytłumaczyć się, dlaczego byliśmy aktywni na Messengerze, a nie wysłaliśmy wiadomości zwrotnej. Albo, co gorsza, odczytaliśmy korespondencję, ale traf sprawił, że nie odpisaliśmy natychmiastowo. Programy i aplikacje zapewniające prywatność są dobrym sposobem na to, jak ukryć aktywność na messengerze. Pomoże nam to, bardzo często, wyjść z opresji i pozostać niewidocznym, nawet po odczytaniu nadesłanych wiadomości na czacie.
Inne sposoby na ukrycie aktywności. Czy dają radę?
Istnieją także inne sposoby na to jak ukryć aktywność na messengerze. Przytoczony przykład z rozszerzeniem FB unseen nie jest w tej chwili odosobniony – dostępnych jest szereg innych aplikacji. Na przykładzie urządzeń z systemem Android można przedstawić plan, dzięki któremu zablokujemy nasz status aktywności na Messengerze, jednocześnie nie pozbawiając się możliwości podglądania innych. W pierwszej kolejności należy pobrać jedną z dostępnych aplikacji, zainstalować ją i zacząć użytkować:
- Wchodzimy na Sklep Play celem znalezienia odpowiedniej aplikacji blokującej aktywność na Messengerze;
- Wyszukujemy po frazie jak ukryć się na messengerze – naszym oczom pojawia się lista najbardziej polecanych aplikacji służących do tego celu;
- Spoglądamy na opinie oraz liczbę pobrań. Im wyższa opinia oraz większa popularność, tym szansa użyteczności aplikacji rośnie;
- Przechodzimy do opisu aplikacji blokującej widoczność na czacie. Klikamy zainstaluj – czekamy, aż program pobierze się na nasze urządzenie;
- Po zakończeniu pobierania i instalacji, wchodzimy w aplikację i po zaznajomieniu się z jej funkcjonalnością uruchamiamy jej opcje;
- Cieszymy się pełną prywatnością na Messengerze;
Warto także sprawdzać aktualne komentarze oraz notatki twórców rozszerzeń. Często zamieszczane są w ten sposób informacje, dotyczące zwiększania opcji dostępnych w aplikacji, bądź wprowadzania pewnych ograniczeń.
Dlaczego nie otrzymujesz odpowiedzi na Messengerze
Messenger to jedna z najpopularniejszych aplikacji komunikacyjnych. Dzięki Messengerowi możesz bezpłatnie wysyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmy i wiadomości głosowe. Ale czasami nie działa zgodnie z oczekiwaniami.
Gdy Twoje wiadomości się nie ładują, najpierw sprawdź, czy masz połączenie z Wi-Fi. Messenger wykorzystuje dużo danych i czasami połączenie aplikacji z siecią komórkową może być niemożliwe. Aby to sprawdzić, otwórz aplikację Messenger i sprawdź, czy masz połączenie Wi-Fi. Jeśli nie, spróbuj ponownie uruchomić telefon. Czasami komunikacja między dwoma urządzeniami może zostać przerwana i ponowne uruchomienie może to naprawić. Wreszcie, jeśli jeszcze nie próbowałeś skontaktować się z daną osobą za pośrednictwem innej aplikacji do obsługi wiadomości, możesz otworzyć tę aplikację, aby sprawdzić, czy jest ona online i dostępna.
Jak sprawdzić, czy ktoś jest niewidoczny na Messengerze?
Jeśli nie możesz zobaczyć swojej listy znajomych na Facebook Messengerze, może to być spowodowane włączeniem trybu ukrycia. Aby wyłączyć ten tryb, wykonaj następujące kroki:
1) Otwórz aplikację Facebook Messenger i dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu;
2) Dotknij Ustawienia, a następnie Prywatność;
3) Wyłącz tryb ukrycia Jeśli masz problemy z połączeniem z Facebookiem za pośrednictwem aplikacji Facebook Messenger, upewnij się, że połączenie internetowe działa prawidłowo.
Dlaczego powinieneś używać trybu niewidocznego, aby zachować prywatność i unikać oszustw na Messengerze?
Aplikacja jest bardzo popularna, ale jest również głównym celem oszustów. Korzystanie z trybu niewidocznego w komunikatorze Facebook Messenger może pomóc Ci uniknąć oszustw i chronić Twoją prywatność. Pozwoli ci to rozmawiać ze znajomymi bez przeszkadzania nieznośnym wiadomościom od nieznajomych.
- Stuknij ikonę Wiadomości na ekranie głównym, a następnie stuknij opcję Więcej w prawym dolnym rogu ekranu;
- Stuknij Tryb niewidoczny w prawym górnym rogu okna czatu, a następnie wybierz, kiedy chcesz pojawić się lub zniknąć z Facebook Messenger:
- a) pojawiają się przez cały czas;
- b) Pojawiają się przed godziną;
- c) pojawiają się przed 24 godzinami;
- d) pojawiają się przed tygodniem;
- Jeśli korzystasz ze smartfona z Face ID lub Touch ID, możesz także stukać w ekran i przytrzymywać palcem kropki, aby wybrać, kiedy chcesz być niewidzialny:
- a) za każdym razem, gdy ktoś wyśle Ci wiadomość;
b ) za każdym razem, gdy ktoś wyśle zdjęcie lub film;
- c) gdy ktoś prześle Ci coś ważnego;
- d) gdy ktoś wyśle Ci wiadomość z prośbą o pieniądze;
- e) w dowolnym momencie.
Zanim zaczniesz rozmawiać ze znajomymi i rodziną w trybie anonimowym, ważne jest, aby najpierw sprawdzić ustawienia prywatności. Najlepszym sposobem na to jest przejście do Ustawienia, Ustawienia konta i Sekcja Prywatność z twojego konta.