Jak ciekawie zaaranżować wnętrze?

Jak ciekawie zaaranżować wnętrze?

Jednym z ciekawych i efektownych pomysłów, jest aranżacja wnętrza przy pomocy zestawu taśm LED, wraz ze ściemniaczami. W zależności od efektu, który chcielibyśmy uzyskać, możemy taśmę LED użyć do wykonania dekoracji albo do zaaranżowania oświetlenia.

Jaka taśma LED nadaje się do funkcjonalnego oświetlenia?

Musimy wziąć pod uwagę, jaki obszar chcemy oświetlić i jakie pomieszczenia. Generalnie do oświetlenia używa się taśmy LED SMD 5050 lub nowocześniejsze taśmy LED 5638 typ PREMIUM. Cyfry w symbolach oznaczają, jak duże diody są w taśmach osadzone. LED SMD 5050 posiada wbudowane diody o wielkości 5 mm x 5 mm. Należy wyborać taśmę, w której diody są gęsto upakowane.

Problem może stanowić fakt, że taśma będzie generowała dość dużo ciepła, które może uszkodzić system oświetleniowy i dlatego też należy zapewnić odpowiednią wentylację, dzięki której to ciepło zostanie odprowadzone.

Jaka taśma LED jest przeznaczona do dekoracji wnętrz?

Taśmy LED do dekoracji wnętrz nie dają mocnego światła, ale są dostępne w pełnej gamie kolorystycznej. Dekoracja może być wykonana w pomieszczeniach, domowych lub biurowych i sklepowych.

Do sterowania należy użyć ściemniacz LED, których jest na rynku spory wybór.

Oświetlenie LED RGB

Jest to rodzaj oświetlenia, którym można manipulować w celu wywołania przeróżnych efektów świetlnych. Jest to inny rodzaj światła, niż światło klasyczne, białe i żółte. Tutaj występują ledy, które świecą kolorami podstawowymi, czyli czerwonym, niebieskim i zielonym.

Taka kombinacja kolorów powoduje, że nasze oko będzie odbierało nie tylko kolory podstawowe, ale też inne barwy, powstałe ze zmieszania tych kolorów.

Taśmy LED RGB mają tę wadę, że nie dają mocnego światła. Są jednak energooszczędne. Jest to typowe oświetlenie do dekoracji a ponadto można je też zainstalować na dworze.

Dekoracje na zewnątrz

Do nich należy zakupić hermetyczne paski ledowe, o współczynniku IP65- IP68. Producent umieścił pasek ledowy w silikonowej osłonie, która ochroni ledy przed wilgocią innymi czynnikami, które wpływają na nie w sposób niekorzystny.

Sterowanie oświetleniem na taśmach LED

Do tego konieczne jeż zakupienie ściemniacza LED, który swobodnie będzie regulował to nowoczesne światło. Do wyboru mamy kilka modeli.

Najciekawszy model, to ściemniacz LED 12V wielokanałowy, za pomocą którego można sterować światłem na taśmach LED kilkoma sekcjami wielokolorowym lub jednokolorowymi. Istnieje możliwość kontroli jednym pilotem wielu stref, lub każdej z osobna.

Ściemniacz LED nadtynkowy i podtynkowy umożliwia bardzo płynna regulację światła ledowego, za pomocą panelu. Panel można przykleić na ścianie.

Ściemniacz manualny- dzięki niemu płynnie można rozjaśniać i przyciemniać światło za pomocą pokrętła.

Jeśli zdecydujemy się na tego dekoracje czy oświetleni a nie jesteśmy do końca przekonani co do swojego wyboru, należy zasięgnąć porady w profesjonalnym sklepie, ponieważ jeśli wybierzemy nieodpowiedni zestaw, to może się okazać, że efekt końcowy nie będzie zadowalający.

Dodaj komentarz