Opłacalność paneli fotowoltaicznych dla firm

Opłacalność paneli fotowoltaicznych dla firm

Coraz częściej słyszy się o odnawialnych źródłach energii. Są one zachwalane jako nie dość, że bardzo wydajne, to jeszcze dobre dla środowiska naturalnego. Na korzystanie z nich decydują się niekiedy również firmy, które ponoszą przecież olbrzymie koszty z tytułu rachunków za zużycie energii elektrycznej. Bardzo popularną w ostatnim czasie metodą generowania prądu jest instalacja fotowoltaiczna. Jednak czy panele fotowoltaiczne rzeczywiście są opłacalne i przedsiębiorstwa powinny w nie inwestować? Z jakimi kosztami się to wiąże?

Ile prądu wygenerują panele fotowoltaiczne

Nie da się udzielić prostej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od mocy i ilości paneli, na które się zdecydowaliśmy. Umieścić je można na przykład na dachu fabryki czy budynku firmowego. Wysokie rachunki za prąd w firmach wynikają chociażby z włączonych przez wiele godzin dziennie komputerów, urządzeń produkcyjnych czy oświetlenia. W związku z tym szanse na to, że dzięki fotowoltaice pokryjemy całe swoje zapotrzebowanie energetyczne nie są wielkie, zwłaszcza poza sezonem letnim. Nie powinien to jednak być powód do rezygnacji z inwestycji. Mimo wszystko dzięki fotowoltaice oszczędzimy ogromne sumy na rachunkach za prąd, a koszt założenia instalacji powinien się w stosunkowo krótkim czasie zwrócić.

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej

Koszt całej inwestycji zależy oczywiście od tego, jak rozległa ma być. Trzeba się jednak przygotować na wydatek od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Chociaż na pierwszy rzut oka kwota może wydawać się zaporowa, da się ją zmniejszyć. Wszystko dzięki mnogości dostępnych dotacji, którymi pokryć można nawet kilkadziesiąt procent całego kosztu przedsięwzięcia. Dodatkowo pozostałą po odliczeniu dotacji kwotę można pokryć z udzielanych konkretnie na ten cel korzystnych pożyczek o długim okresie spłaty.

Dodatkowe zalety założenia fotowoltaiki

W dzisiejszych czasach dobra reputacja firmy jest kluczowa do jej pomyślnego prosperowania. Takie inicjatywy jak zakładanie instalacji fotowoltaicznych malują każde przedsiębiorstwo w dobrym świetle. Uzyskanie łatki firmy przyjaznej środowisku naturalnemu gwarantuje także darmową reklamę w prasie i innych mediach.

Fotowoltaika dla firm https://suncrew.pl/dla-biznesu/ jest z całą pewnością opłacalnym rozwiązaniem, chociaż to jak bardzo zależne jest od indywidualnych okoliczności. Z pewnością jednak warto się nią zainteresować, jako że nastawienie rządów państw i organizacji międzynarodowych w kierunku tradycyjnych źródeł energii będzie z roku na rok tylko coraz bardziej negatywne. W połączeniu z rosnącymi cenami prądu, produkowanie własnej energii może niedługo być jedynym mądrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz