Czy 5G jest szkodliwe?

Czy 5G jest szkodliwe?

Nie da się ukryć, że niektórzy ludzie są podatni na teorie spiskowe. Istnieją osoby, które wierzą w płaską Ziemię, powodujące autyzm szczepionki czy Reptilian sekretnie rządzących światem. Bardzo łagodna może się w porównaniu z tym wydać teoria, że technologia 5G ma zły wpływ na ludzki organizm. Nie powinno się jednak tego typu opinii ignorować, ponieważ stoją w sprzeczności z nauką i mogą mieć realne, nieprzyjemne konsekwencje (na przykład zahamowanie rozwoju nowych technologii). Wobec tego czy 5G jest szkodliwe w jakimkolwiek stopniu, czy to po prostu niczym niepoparty mit?

Czym jest 5G

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym właściwie jest to tajemnicze 5G. Ta technologia to nic innego niż jeszcze lepsza i szybsza wersja poprzedniej generacji internetu mobilnego, czyli 4G. Różnica w prędkości jest ogromna, a korzystać z niej może znacznie więcej osób jednocześnie. Póki co jest ona w fazie testów, chociaż przewiduje się, że w Polsce pierwsi szczęśliwcy będą mogli z niej korzystać jeszcze w przyszłym roku.

Czy 5G jest groźne

Tak naprawdę cały problem z 5G i jego zagrożeniem dla zdrowia leży w polu elektromagnetycznym, które wytwarzają jego centrale. Oczywiście dotychczasowa technologia również to robi, jednak aby uzyskać pożądaną prędkość sieci, konieczne będzie znaczne rozbudowanie już istniejącej infrastruktury. Wieże będą musiały znajdować się bliżej siebie, aby efektywnie działać. Czy my to w jakikolwiek sposób odczujemy? Jest to bardzo mało prawdopodobne. Natężenie pola elektromagnetycznego wciąż będzie na tyle niewielkie, że nie powinno mieć najmniejszego wpływu na czyjekolwiek zdrowie. Równie dobrze za szkodliwe można by uznać Bluetooth czy Wi-Fi.

Kiedy dostępna będzie sieć 5G

Za kilka lat można się będzie jej spodziewać w większości dużych europejskich miast. W Polsce cały proces zacznie się z niewielkim opóźnieniem, ponieważ konieczna będzie nowelizacja ustawy o maksymalnej dopuszczalnej ilości fal elektromagnetycznych. Ta informacja spowodowała pewną panikę w społeczeństwie i tylko podsyciła mit o szkodliwości 5G, mało kto jednak zwrócił uwagę na to, że limit ten ustanawiany był w latach 90 ubiegłego wieku. Technologia, a także badania naukowe poszły do przodu w tempie, którego nikt nie mógł przewidzieć. Nowy limit wciąż będzie chronił zdrowie obywateli, ale będzie bardziej dostosowany do obecnych potrzeb i standardów. Warto nadmienić, że w większości krajów Unii Europejskiej jest on znacznie wyższy niż u nas.

Wiele osób zaczęło się zastanawiać czy 5G jest szkodliwe na fali fałszywych informacji o umierających ptakach czy innych negatywnych skutkach tej technologii. Warto zamiast posiłkować się sensacyjnymi artykułami od zwolenników teorii spiskowych poszukać rzetelnych, wiarygodnych informacji.

Dodaj komentarz