Torby materiałowe z nadrukiem

Torby materiałowe z nadrukiem

Torby materiałowe z nadrukiem to praktyczny gadżet, który cieszy się rosnącą popularnością. Stanowią nie tylko praktyczne akcesorium, ale również atrakcyjny dodatek. Na dzień dzisiejszy można kupować gotowe torby z najróżniejszymi nadrukami, z którymi dana osoba się utożsamia, ale również zamówić torbę z nadrukiem własnego projektu. Jak powstają, jakie są ich zalety i jak o nie dbać? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Z czego robione są torby materiałowe?

Najczęściej torby tego rodzaju szyte są z bawełny albo poliestru, a wybór materiału wpływa na technikę nadruku i nie tylko. Torby bawełniane są lekkie i cienkie, ale jednocześnie bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z kolei torby z poliestru są wodoodporne, a ich powierzchnia jest całkiem gładka. Ich zaletą jest ogromna wytrzymałość i łatwość w usuwaniu wszelkich zabrudzeń, ponieważ można je prać nawet w 90 stopniach.

Jak wykonuje się nadruk na torbie?

Jeśli chodzi o nadruki na torbach, to istnieje podział na nadruki zajmujące część powierzchni oraz tak zwany full print. W pierwszym wypadku nadruk najczęściej jest robiony na froncie torby, a cała reszta torby ma oryginalny kolor materiału. Z kolei torby zadrukowane pozwalają na zaprojektowanie pod względem wizualnym całej torby, ale można to zrobić wyłącznie na torbie poliestrowej.

Jak dbać o torby z nadrukiem?

Torby z nadrukiem kupowane są nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale również ze względu na walory estetyczne. Dlatego też ich właścicielom zależy na tym, aby jak najdłużej dobrze się prezentowały. Nie powinno się nosić w nich zbyt ciężkich i dużych rzeczy w trosce o szwy, a wszelkie produkty barwiące dodatkowo zabezpieczać, aby nie poplamiły materiału. Jeśli jednak do tego dojdzie, dobrze wiedzieć, jak powinny być prane. O ile poliestrowe torby można prać w wysokiej temperaturze, o tyle torby bawełniane nie powinny być prane w temperaturze wyższej niż 30 stopni.

Jakie są zalety toreb materiałowych z nadrukiem?

Przede wszystkim korzystanie z toreb materiałowych jest rozwiązaniem dobrym dla środowiska. Służą długo, a w rezultacie przez długi czas zakupy nie kończą się kupowaniem toreb z tworzyw sztucznych. Z kolei sam nadruk pozwala na personalizację torby i dostosowanie jej do zainteresowań albo poczucia humoru danej osoby.

Ile kosztują torby materiałowe z nadrukiem?

Ich koszt waha się w zależności od tego, czy nadruk jest robiony na zamówienie czy też kupujemy gotową torbę. Można je kupić już za kilkanaście złotych, ale w przypadku cenionych marek lub toreb na zamówienie cena osiąga od kilkudziesięciu złotych wzwyż.

Dodaj komentarz