Wycena nieruchomości ONLINE – sprawdź, jaka jest wartość Twojego mieszkania

Wycena nieruchomości ONLINE – sprawdź, jaka jest wartość Twojego mieszkania

Aby sprzedać nieruchomość, trzeba ją najpierw dobrze wycenić. Bez tego ciężko będzie stworzyć ofertę, która zainteresuje potencjalnych kupców. Wycena mieszkania jest ważna po to, aby ani nie zawyżać ani nie zaniżać wartości nieruchomości. Oba te scenariusze nie są zbyt korzystne dla sprzedającego. Wycena nieruchomości online to prosty sposób na szybkie dowiedzenie się ile kosztuje nieruchomość.

Wycena nieruchomości – kiedy jest potrzebna i jak ją wykonać?

Dokonanie wyceny nieruchomości jest niezbędne, jeśli chcesz sprzedać swoje mieszkanie lub dom, kupić nieruchomość z pomocą kredytu hipotecznego lub też w przypadku spraw o podział majątku i spraw spadkowych. W przypadku dokonywania wyceny nieruchomości na potrzeby kredytu trzeba skorzystać z pomocy specjalisty, który ma odpowiednie uprawnienia do wykonywania operatu szacunkowego. Wycenę nieruchomości należy więc wykonać przy większości transakcji. Takie działanie trzeba też podjąć w przypadku ubezpieczania mieszkania. Ubezpieczyciel na podstawie informacji o wartości nieruchomości może stworzyć ofertę i dostosować wysokość składki.

Wycenę nieruchomości można wykonać samodzielnie. Aby to zrobić, możesz skorzystać z internetowego narzędzia do darmowej wyceny nieruchomości. Wpisując dane takie jak: lokalizacja, metraż, piętro, stan techniczny, rok budowy itd. otrzymasz informacje na temat tego, ile warta jest Twoja nieruchomość. Możesz też zapoznać się z ofertami sprzedaży nieruchomości w Twoim mieście. Zobacz, jak wyceniane są mieszkania o podobnych parametrach do Twojego. Jeśli chcesz otrzymać profesjonalną wycenę i aby ktoś obiektywnie spojrzał na Twoje mieszkanie i jego wartość to zleć to zadanie rzeczoznawcy lub pośrednikowi nieruchomości.

Cena mieszkania – od czego zależy?

To ile warte jest mieszkanie, zależy od wielu czynników. Na cenę ma wpływ m.in.: metraż, liczba pokoi, piętro, stan mieszkania, lokalizacja. Ceny mieszkań kształtują się też w zależności od sytuacji rynkowej – raz są niższe, raz wyższe. Istnieje więc wiele zmiennych, które mają wpływ na cenę nieruchomości. Do tego należy brać pod uwagę fakt, że większość potencjalnych kupców chce negocjować i możliwie jak najbardziej zmniejszyć ostateczną cenę. Trzeba być na to przygotowanym i tworząc ogłoszenie podawać cenę sprzedaży mieszkania z tzw. „górką”. Zawyżanie ceny mieszkania w ogłoszeniu jest dobrą praktyką, o ile robi się to z głową. Zbyt wysoka cena może odstraszyć kupujących, którzy nawet nie skontaktują się w celu negocjacji. Podczas sprzedaży mieszkania warto więc korzystać z pomocy specjalistów.

Dodaj komentarz