Jak oszczędzać czas na prowadzeniu magazynu?

Jak oszczędzać czas na prowadzeniu magazynu?

Zarządzanie magazynem może być czasochłonne. Teraz jednak nie trzeba zajmować się wszystkim własnoręcznie. Do dyspozycji są specjalne systemy komputerowe wspomagające gospodarkę magazynową. Jak działają? Dlaczego warto je wybrać?

Prowadzenie magazynu nie musi być czasochłonneWprowadzanie towarów do magazynu, dokumenty magazynowe wymagające dokładnego wypisania, kontrolowanie stanów materiałów i produktów – wszystkie te czynności mogą być bardzo czasochłonne, gdy będą wykonywane ręcznie. Jednak dzisiaj ręczne prowadzenie magazynu nie jest już konieczne, ponieważ można wykorzystać do tego celu systemy WMS, czyli Warehouse Management System. To oprogramowanie komputerowe służące do zarządzania magazynem i jego zasobami. Poprzez nowoczesny system obsługi magazynu jego prowadzenie może być znacznie łatwiejsze, ponieważ oferuje on szeroką gamę funkcji dla firm i innych podmiotów dysponujących własnym zapleczem magazynowym.

WMS pomoże w kompleksowym zarządzaniu magazynemSystemy umożliwiające zarządzanie magazynem oferują użytkownikom pełną gamę funkcji, by jego prowadzenie mogło być jeszcze prostsze. Wybrane narzędzia dostępne w ramach systemów zarządzania magazynem: – Automatycznie generowane dokumenty magazynowe na podstawie danych w bazie, – Alarmowanie o zdarzeniach, na przykład o zbyt niskich stanach magazynowych lub kończących się datach ważności towarów, – Obsługa różnych scenariuszy magazynowych, na przykład LIFO, FIFO, – Tworzenie i drukowanie etykiet i kodów we współpracy z drukarkami, – Współpraca z kolektorami danych i smartfonami z aplikacjami do skanowania kodów, – Integracja ze sklepami internetowymi i z platformami aukcyjnymi, – Wystawianie faktur, – Przygotowywanie zamówień od dostawców i odbiorców, – Wypożyczanie towarów, – Importowanie i eksportowanie plików z danymi.

Oprogramowanie magazynowe na każdą kieszeńBardzo często system obsługi magazynu kojarzony jest jako spory wydatek. W rzeczywistości koszty jego wdrożenia nie są wysokie. Jeden z najpopularniejszych polskich programów magazynowych LoMag kosztuje jedynie 100 złotych netto w licencji dożywotniej w wersji elektronicznej wraz z 12-miesięczną pomocą techniczną. Dodatkowe moduły programu pozwalają na dopasowanie go do własnych wymagań, na przykład do sklepu internetowego. Dzięki tak przystępnym cenom każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na korzystanie z nowoczesnego systemu obsługi magazynu, razem z którym nie tylko oszczędza się czas, lecz także wspiera swoją firmę w rozwoju.

Dodaj komentarz