Jak być dobrym impostorem w Among Us?

Jak być dobrym impostorem w Among Us?

Among Us to najnowszy growy hit od studia InnerSloth, który osiąga ostatnio wyżyny popularności. Choć gra pod względem mechanicznym jest banalnie prosta, a główna przyjemność z rozgrywki polega na interakcjach ze znajomymi i przyjaciółmi, tak naprawdę zostanie mistrzem gry wymaga niemałego talentu oraz doświadczenia. Zaprezentujemy teraz kilka prostych wskazówek, dzięki którym znacząco poprawisz swoją rozgrywkę jako impostor!

Wykorzystuj sabotaże

Umiejętność sabotażu to potężna broń, której wielu graczy zwyczajnie nie potrafi wykorzystać. Przede wszystkim podczas rozgrywki jako impostor musisz ciągle myśleć nad zdobyciem niepodważalnego alibi, dzięki któremu uda ci się uniknąć wyrzucenia przez resztę graczy.

W tym celu przydaje się używanie drzwi, zarówno po drugiej stronie mapy, jak i tuż obok ciebie – gdy zamkniesz się z jednym niewinnym np. w elektrycznym lub reaktorze i oszczędzisz jego życie, osoba ta prawdopodobnie pomyśli, że nie jesteś impostorem i zapewni ci mocne alibi na przyszłość.

Sabotaże pomagają też w przerzucaniu graczy z jednego strony mapy na drugą. Gdy widzisz, że większość osób krąży po prawej stronie mapy, włącz topienie się reaktora. Następnie zabij kogoś, czym prędzej pobiegnij do reaktora i pomóż w naprawie. Jeżeli dasz się zauważyć, możesz być pewny, że nikt nie oskarży cię o zabójstwo!

Oskarżaj innych, ale z głową

Jeżeli jesteś w drużynie z drugim impostorem, pamiętaj o możliwości wspólnego oskarżania innych graczy. Wykorzystuj ją z głową i nie wzbudź u innych podejrzeń, że działacie w grupie. 

W ramach współpracy warto jest też dawać sobie nawzajem alibi (nie należy jednak robić tego za często!), a także spróbować dokonać tzw. double killa, który pozwoli na jednoczesną eliminację dwóch niewinnych.

Po wykonaniu podwójnego zabójstwa koniecznie rozdziel się z drugim impostorem i znajdź niewinną osobę, z którą będziesz biegać aż do znalezienia ciał. Ciekawym pomysłem jest też naprowadzenie osoby niewinnej na ciała – w ten sposób będziesz mieć wiarygodne alibi.

System wentylacji to klucz do zwycięstwa

Umiejętność sprawnego poruszania się po systemie wentylacji to klucz do zwycięstwa. Dzięki “ventom” możesz szybko uciec z miejsca zabójstwa, ale pamiętaj o zachowaniu dyskrecji! Po zabiciu niewinnego w widocznym miejscu, np. pokoju administracyjnym lub w pokoju ochrony możesz też łatwo schować się w wentylacji i poczekać na następną ofiarę. W ten sposób możesz stworzyć wrażenie wystąpienia podwójnego zabójstwa i skierować podejrzenia na kogoś innego! 

Dodaj komentarz