Czym kierować się, aby wybrać dobrą usługę lawetą?

Czym kierować się, aby wybrać dobrą usługę lawetą?

Kiedy okaże się, że nasz samochód odmówi z nami współpracy i żadnymi siłami nie będziemy mogli go odpalić, jedynym wyjściem z tej patowej sytuacji będzie skorzystanie z usług pomocy drogowej. Zanim jednak to nastąpi i zdecydujemy się na wybranie tej konkretnej firmy, warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami, które pomogą nam dokonać trafnego wyboru.

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Podstawowym, jednak nie jedynym rodzajem świadczonych przez pomoc drogową usług jest transport lawetą uszkodzonych samochodów do warsztatów samochodowych. Poza wyżej wspomnianymi na pomoc drogową możemy liczyć również w sytuacji, kiedy np. zatrzaśniemy kluczyki we wnętrzu samochodu, zatankujemy nie ten rodzaj paliwa lub gdy w okresie zimowym rozładuje nam się akumulator. W takich sytuacjach pracownicy wyżej wspomnianej od ręki pomogą nam z uporaniem się z naszym problemem.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania firmy?

Bardzo często pod wpływem stresu wywołanego usterką samochodu wybieramy pierwszy lepszy numer na pomoc drogową i od razu zamawiamy jej usługi. Jak się jednak okazuje, mimo tak patowej sytuacji, warto zachować przysłowiową zimną krew i poszukać takiej firmy, która okaże się najlepsza. W związku z tym będąc np. w mieście Warszawa i znajdując się w sytuacji, kiedy to właśnie tam psuje nam się samochód, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę czas reakcji firmy oferującej transport lawetą na nasz telefon. Najszybciej dotrze do nas ta firma, bo posiada lawety w wielu miejscach w Warszawie.

Kolejną ważną kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę wybierając pomoc drogową jest dostępność jej usług. Sprawdźmy dokładnie w jakie dni i w jakich godzinach dana firma świadczy swoje usługi. Oczywiście najlepszym wyborem będzie ta dostępna 24/7, jednak oczywiście wszystko zależy od pory w jakiej przytrafiła nam się awaria. Jeżeli będzie ona stosunkowo wczesna, wówczas ten temat możemy pominąć.

W trakcie dokonywania wyboru pomocy drogowej powinniśmy również zwrócić szczególną uwagę na sprzęt jakim dysponuje. Warto, aby w jego zasobach nie znajdowała się jedynie jedna laweta, a większa ilość sprzętu. W związku z tymi kryteriami wybierajmy firmy, które świadczą kompleksowe i szybkie usługi, gdyż to m.in. wskazuje na dostępność odpowiedniej ilości samochodów, lawet i ludzi do pracy.

Czy powinno się zwracać uwagę na cenę?

Jak wiadomo nikt nie lubi przepłacać i każdy szuka oszczędności. Nie mniej jednak taniej nie zawsze oznacza lepiej, a wręcz niejednokrotnie gorzej. W związku z czym podejdźmy racjonalnie do tematu i nastawmy się, że skorzystanie z usług pomocy drogowej nie będziemy mogli zakwalifikować do atrakcyjnej cenowo. Zanim jednak zdecydujemy się, aby przyjechała nam z pomocą ustalmy stawkę już podczas rozmowy telefonicznej. Pozwoli nam to na uniknięcie zaskoczenia i na odpowiednie przygotowanie się. Profesjonalne firmy świadczące tego typu usługi z reguły we własnym zakresie informują o swoich cenach klienta, w związku z czym nie ma później żadnych niejasności i niedomówień. Ceny pomocy drogowej są z reguły do siebie bardzo zbliżone. Czasami mogą się nieco różnić, jednak wynika to z dodatkowych utrudnień jak choćby niesprawny układ jezdny.

Dodaj komentarz