Radiowo sterowane zegary

Radiowo sterowane zegary

Zegary sterowane radiowo to doskonałe propozycje dla wszystkich osób ceniących nowatorskie i nowoczesne rozwiązania, dla których ładny design czasomierza oraz orientacyjna godzina to zdecydowanie za mało. Do wyboru mamy klasyczne modele wieszane na ścianie lub stawiane na szafce nocnej, a także zakładane na rękę. W przypadku męskich zegarków sterowanych falami radiowymi, do dyspozycji mamy urządzenia oferowane przez dwóch japońskich producentów – Casio oraz Citizen.

W przypadku obu tych marek mamy do czynienia z radiową synchronizacją czasu z zegarami atomowymi znajdującymi się na świecie, które uważane są za najdokładniejsze na całej kuli ziemskiej. Dlatego wykorzystywanie fal radiowych w zegarach sterowanych radiowo zapewnia maksymalną precyzję uzyskiwanych pomiarów. W jaki sposób? Otóż czas z zegarów atomowych jest przesyłany do wież radiowych, w przypadku Niemiec do Mainflingen koło Frankfurtu. Długość sygnału jest transmitowana nawet do 2500 km, przy czym niektóre modele zegarków są w stanie odbierać sygnał z kilku wież radiowych, m.in. z Wielkiej Brytanii, USA, Japonii czy Chin.

Tego rodzaju urządzenia mogą stanowić niezwykle efektowny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby. Citizen Radio Controlled oraz Casio WaveCeptor to przykłady jedynych zegarków męskich, które zostały wyposażone w omawiany mechanizm. Sportowy design w połączeniu z licznymi dodatkami, jak alarmy, timery, stopery czy chronografy z pewnością zadowolą wszystkich miłośników zegarów sterowanych radiowo. Z kolei tytanowe wykończenie spełni oczekiwania najbardziej wymagających pod kątem jakości wykonania mężczyzn, a także tych, których skóra podatna jest na powstawanie reakcji alergicznych. I choć omawiane modele nie należą do najtańszych to jednak są warte swojej ceny, o czym przekonało się już wielu użytkowników. Mimo to wielu zadaje sobie pytanie, czy zegary sterowane radiowo rzeczywiście godne są zakupu? Oczywiście, że tak, zwłaszcza wtedy, gdy lubimy otaczać się nowoczesnymi i oryginalnymi gadżetami, które oprócz cech czysto estetycznych, niosą za sobą również przekaz praktyczny. A czasomierze sterowane falami radiowymi z pewnością takie są.

Zegary sterowane radiowo jak dotąd są dostępne wyłącznie w wersji męskiej. Panie niestety muszą jeszcze poczekać na zastosowanie tej technologii w kolekcjach damskich. Warto jednak zauważyć, że rosnąca popularność tej technologii z pewnością już niebawem wypuści na rynek model, który zadowoli złożone oczekiwania żeńskiej części społeczeństwa.

Dodaj komentarz