Qualcomm wraz z Bluetooth 5.0 umożliwi odtwarzanie muzyki na dwóch głośnikach jednocześnie

Qualcomm wraz z Bluetooth 5.0 umożliwi odtwarzanie muzyki na dwóch głośnikach jednocześnie

Ogłoszony wczoraj chipset Snapdragon oferuje wiele nowych możliwości, które wcześniej nie były dostępne lub wymagały dodatkowego sprzętu. Najlepszym przykładem jest problem z podłączeniem dwóch głośników do jednego urządzenia z Androidem , gdzie potrzebny był koncentrator. Qualcoom wraz z wprowadzeniem Snapdragona 845 umożliwia dzięki Bluetooth 5.0 odtwarzanie muzyki na dwóch głośnikach, czy też dwóch parach słuchawek bez dodatkowych akcesoriów.

Według Petera Carsona, dyrektora marketingu produktów Qualcomm, poprawki do Bluetooth 5.0 są dokonywane przy użyciu zastrzeżonej technologii (sprzęt i oprogramowanie). Dotychczasowa technologia pozwala na wysyłanie dźwięku do jednej słuchawki, która przekazuje go do kolejnej. Dzięki chipsetowi Snapdragon 845 audio wysyłane jest oddzielnie do każdej z nich w jednym czasie.

Zaletą jest też niższe zużycie energii, nawet o 50 % w stosunku do obecnych rozwiązań. Technologia będzie wymagać wsparcia producentów urządzeń i deweloperów aplikacji, ale Qualcomm udostępni interfejsy API wszystkim zainteresowanym.

Źródło: Qualcomm, PhoneArena

Dodaj komentarz