Pudełko po Happy Meal zamienisz na zestaw wirtualnej rzeczywistości

Pudełko po Happy Meal zamienisz na zestaw wirtualnej rzeczywistości

Wydaje się, że wirtualna rzeczywistość za pomocą tanich zestawów gogli przedostaje się coraz bardziej do życia codziennego. Za kilka złotych można zapewnić sobie rozrywkę dzięki kartonowym goglom. Ostatnio prezentowałem wam taki zestaw zrobiony ze zbiorczych opakowań Coca-Coli. Teraz kolejny gigant branży spożywczej wprowadza możliwość wykonania własnego zestawu. McDonald’s umożliwia przekształcenie pudełka po zestawie Happy Meal na Google Cardboard.

Akcja zadebiutuje w Szwecji już 5 marca. Na początku do restauracji zostanie dostarczonych 3500 zestawów VR. McDonald’s planuje ekspansję również w innych krajach. Wygląda na to, że chce najpierw sprawdzić jak pomysł spodoba się w Skandynawii.

Wraz z wprowadzeniem Happy Googles firma wyda także grę, którą nazywa się Slope Stars. Jest to symulator jazdy na nartach, gdzie musimy jeździć slalomem, zbierać gwiazdki oraz unikać innych narciarzy. Najprawdopodobniej sterowanie będzie odbywało się za pomocą przechylania zestawu w prawo lub lewo. Gra do pobrania już 4 marca ze strony www.happygoggles.se/en.

Dodaj komentarz