Prezes Samsung zapewnia, że w 2018 roku zobaczymy elastyczny smartfon

Prezes Samsung zapewnia, że w 2018 roku zobaczymy elastyczny smartfon

Od kilku dni wszyscy żyją wyłącznie nadchodzącym wydarzeniem Apple, ponieważ już dziś zobaczymy wyjątkowy model iPhone X. W międzyczasie, prezes firmy Samsung, Koh Dong-jin, powiedział, że w 2018 roku firma wyda swój długo oczekiwany składany smartfon. Koreańczycy zaprezentowali już wcześniej elastyczny, 4,5-calowy wyświetlacz AMOLED. Konferencja prasowa Samsunga odbyła się dzisiaj, a jej celem była prezentacja fabletu Galaxy Note 8 mediom w Korei Południowej.

Składany smartfon ma być wyposażony właśnie we wspomniany elastyczny ekran. Zgodnie z opinią analityków masowa produkcja urządzenia o takich właściwościach nie będzie łatwą sprawą. Praktycznie od dwóch lat mówi się, że w końcu zobaczymy to urządzenie, ale dopiero teraz prezes firmy Samsung dał zapewnienie, że elastyczny smartfon trafi na rynek w 2018 roku.

Koh powiedział również, że zespół Harmon pracuje nad głośnikiem opartym na sztucznej inteligencji. Oczywiście ma to być nawiązanie do obecnych już Amazon Echo, Google Home, Microsoft Invoke czy też Apple HomePod. Głośnik od Samsung miałby oczywiście też obsługiwać cyfrowego asystenta Bixby.

Dodaj komentarz