Premiera iPhone 8 dopiero w listopadzie? Wszystko przez problemy z dostawą komponentów

Premiera iPhone 8 dopiero w listopadzie? Wszystko przez problemy z dostawą komponentów

Apple przy wyborze dostawcy komponentów dla iPhone’ów zawsze kieruje się możliwościami dostawy na czas, jakością każdej części oraz oczywiście możliwością produkcji na ogromną skalę. Za produkcję tegorocznych telefonów dla Apple, odpowiedzialna oczywiście będzie firma Foxconn, dla której również nie jest to najłatwiejsze zadanie. Po raz pierwszy będzie to iPhone (8) z ekranem OLED.

Nikkei Asian Review informuje, że wielu producentów przygotowuje się do zrealizowania zamówień dla nowego urządzenia w wyznaczonym harmonogramie. Mówi, że wszyscy dostawcy mają problem z uzyskaniem odpowiedniej jakości i sprostać wymaganej ilości. Dotyczy to zarówno paneli OLED od Samsunga jak i modułów ładowania bezprzewodowego czy nowej płyty głównej. Co do samej płytki odpowiedzialnej za ładowanie indukcyjne to podobno nadal zbyt mocno nagrzewa się podczas ładowania. Nowa płyta główna jest podobno mniejsza, aby móc zastosować w iPhone 8 większych rozmiarów baterię. Nadal jednak występują problemy z jakością i nie można rozpocząć masowej produkcji.

Odnośnie wyświetlaczy nie wiemy z czym Samsung może mieć problemy podczas ich produkcji. Mówi się, że Apple zamówiło 70-90 milionów wysokiej jakości paneli OLED od Koreańczyków. Początkowo gotowe ekrany miały zostać wysłane w maju, ale teraz możemy dowiedzieć się, że pierwsza partia paneli OLED dla iPhone 8 może trafić na linie montażowe firmy Foxconn dopiero w czerwcu lub na początku lipca. Z tego też powodu premiera rocznicowego modelu może odbyć się dopiero pod koniec października lub w listopadzie.

Źródło: Nikkei

Dodaj komentarz