Prawdziwe Szybcy i Wściekli, z ciężarówki znikają iPhone’y o wartości 500 tysięcy euro

Prawdziwe Szybcy i Wściekli, z ciężarówki znikają iPhone’y o wartości 500 tysięcy euro

Holenderska policja aresztowała pięciu osób, które są podejrzane o kradzież iPhone’ów, wartych ponad 500 tysięcy euro. Jednak nie jest to zwykła akcja, a wyglądająca na taką rodem z filmu Szybcy i Wściekli. Przestępcy wykorzystali do tego specjalne zmodyfikowaną furgonetkę. Jeden z nich wskoczył na ciężarówkę załadowaną telefonami i po włamaniu się do niej zaczął rzucać pudełkami do vana.

Policja donosi, że pięciu mężczyzn w wieku od 33 do 43 lat w nocy z 24 na 25 lipca dokonało rabunku na ciężarówkę w pobliżu miejscowości Horst, na autostradzie A73. Wykorzystali oni do tego specjalne auto, podjeżdżając do tyłu samochodu dostawczego, jeden z nich przedostał się do ładunku i zaczął przerzucać towar do drugiego pojazdu. Furgonetka podobno ma otwarty dach przez który wrzucane były pudełka iPhone’ów.

Rzecznik holenderskiej policji, Ed Kraszewski mówi: “Ciężarówka odbierała swój ładunki z punktu A i dostarczały je do punktu B bez zatrzymywania się. Mimo to, zniknęły. Musiało tak się wydarzyć. A teraz mamy dowody w postaci furgonetki i łupu.”

Dodaje on również, że podobne incydenty miały miejsce w różnych zakątkach Europy i działania były podobne w skutkach. Z ciężarówek znikały wysokiej klasy urządzenia, ale nie znajdowano odpowiedzialnych za ich zniknięcie. Według lokalnych źródeł, mężczyźni oskarżeni są o opróżnienie 17 samochodów ciężarowych, które przewoziły cenny ładunek od 2015 roku.

Rumuńska policja udostępniła również film, nakręcony z helikoptera, gdzie złodzieje używali szlifierki kątowej, aby otworzyć drzwi i dostać się do ładunku. Nagranie pochodzi z 2012 roku.

Źródło: The Guardian

Dodaj komentarz