Prawdziwa przyczyna, dlaczego Apple usunęło gniazdo słuchawkowe w iPhone 7

Prawdziwa przyczyna, dlaczego Apple usunęło gniazdo słuchawkowe w iPhone 7

Temat braku gniazda słuchawkowego w iPhone 7/iPhone 7 Plus wałkowany jest już od kilku tygodni, a nawet miesięcy. Apple jako powód usunięcia tegoż gniazda na konferencji podało możliwość upakowania wewnątrz więcej nowych technologii. Pomogło to też oczywiście pomóc uszczelnić urządzenie, aby było wodoodporne. Są to przekonujące powody, ale czy napewno tylko o to chodziło firmie z Cupertino? Rzeczywistość może być zgoła odmienna.

Apple zwyczajnie nie czerpało zysków z gniazda minijack, które nie jest licencjonowane. Jak wiemy, Lighting to technologia opatentowana przez nich i twórcy akcesoriów, które mają być połączone za jego pośrednictwem muszą uzyskać licencję, oczywiście nie za darmo.

Duet już cieszy się dużą popularnością, a co także za tym idzie wzrośnie również popyt na wszelkie urządzenia (głównie słuchawki) oraz akcesoria, które będą chcieli dokupić właściciele iPhone 7 (7 Plus). Apple również jest właścicielem marki Beats, która produkuje słuchawki bezprzewodowe i nie zapominajmy o nowym produkcje jakim są słuchawki AirPods.

Więcej na temat licencji możecie posłuchać i zobaczyć w poniższym filmie:

Dodaj komentarz