Płatność aplikacją za paliwo przy dystrybutorze

Płatność aplikacją za paliwo przy dystrybutorze

Każdy kierowca doskonale wie, że wizyty na stacjach benzynowych bywa czasem bardzo długi ze względu na wiele czynników. Jednak najdłużej może potrwać stanie w kolejce do kasy, aby zapłacić za tankowanie. Problem ten rozwiązuja stacje samoobsługowe, ale od dziś również aplikacji JustDrive. Pozwala na płatność telefonem od razu przy dystrybutorze. Usługa działa na stacjach Orlen i Bliska, których jest ponad 1700 w naszym kraju. W aplikacji podpinamy kartę kredytową lub debetową, a podczas tankowania wystarczy zeskanować kod QR. To wszystko, nie musimy udawać się do kasy, po prostu możemy odjechać ze stacji. Na razie JustDrive jest dostępna dla osób prowadzących działalność gospodarczą i wymagane jest podanie numeru NIP. Aplikację znajdziemy w App Store i Google Play. Oczywiście jest bezpłatna i dla nowych użytkowników przewidziano również rabaty i tak całkiem korzystne.
Przy rejestracji podajemy NIP, a dane do faktury pobierane są z CEIDG. Nadajemy też kod PIN, który przy każdym logowaniu trzeba podać. Główny ekran to po prostu aparat, którym musimy zeskanować kod z dystrybutora (każdy ma własny). Aplikacja wykorzystuje naszą lokalizację. Po zeskanowaiu, na ekranie wyświetlane są dane tankowania, czyli cena i ilość litrów. Na razie działa to wyłącznie w ww. sieciach. Nie wykluczone, że wraz z większym zainteresowaniem usługa pojawi się na innych stacjach.
Pracownicy stacji otrzymują informacje, że transakcja jest realizowana w JustDrive. Nie ma więc obawy, że zostaniecie posądzeni o tankowanie i ucieczkę bez zapłaty. Potwierdzenie pojawia się na ekranie smartfona. Dotpay, który obsługuje płatności, wysyła również e-mail z potwierdzeniem zakończenia transakcji. W aplikacji mamy dostęp do faktury, która jest wystawiana zbiorczo na koniec każdego miesiąca.
Płatność przez JustDrive gwarantuje 5 groszy zniżki na każdym litrze przez cały czas. Przez system poleceń i rejestracje z reflinka można obniżyć koszty paliwa aż do 50 procent jego ceny. Za każdego nowego rejestrującego otrzymamy 5 gr zniżki przez 90 dni. Teraz rejestrując się z czyjegoś reflinka, każdy przedsiębiorca może dostać dodatkowe 50 groszy na 100 litrów paliwa do wykorzystania przez miesiąc. Daje to łącznie -55 gr na każdym litrze, a więc można zaoszczędzić 55 zł na tankowaniu.
Zapewne ja jak i większość z was będzie czekać, aż JustDrive będzie dostępna dla wszystkich, a nie tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Podaję kod od motodoradcy, bo własnego nie mam – JUST-MOTO. https://youtu.be/uXMpMr7XNog

Dodaj komentarz