Pierwszy Surface Phone może być zasilany przez chipset Snapdragon 830 oraz 8 GB RAM

Pierwszy Surface Phone może być zasilany przez chipset Snapdragon 830 oraz 8 GB RAM

Jeszcze w grudniu mogliśmy się dowiedzieć, że chipset Snapdragon 830 (MSM 8998) wesprze 8 GB pamięci RAM. W zeszłym tygodniu Microsoft na swojej stronie umieścił chipset MSM 8998 jako jeden z tych, które obsługują smartfony z systemem Windows 10 Mobile.

Wiemy też, że Microsoft ma ogromne problemy ze sprzedażą smartfonów Lumia, nawet tych flagowych, czyli Lumia 950 i 950 XL. Od dawna też mówi się, że spółka z Redmond chce wprowadzić nową linie słuchawek o nazwie Surface Phone. Więc dlaczego pierwszy z nich nie mógłby być zasilany prze układ SD 830?

Jakiś czas temu pojawiły się też plotki, że Microsoft planuje wprowadzić na rynek trzy telefony z serii Surface w 2017 roku. Każdy skierowany byłby do innej grupy odbiorców – dla przeciętnego konsumenta, dla fanatyków oraz dla przedsiębiorców.

Być to może to właśnie ten ostatni może być wielozadaniowym kombajnem z SoC Snapdragon 830 oraz 8 GB pamięci RAM. Oczywiście nie wiemy nic o SD 830, ponieważ Qualcomm nie zaprezentował nowego układu. Microsoft także nie puścił pary z ust o powstającej serii Surface.

Źródło: Forbes

Dodaj komentarz