Nowy wskaźnik baterii dla Note 7. Samsung zdalnie ogranicza możliwość naładowania baterii do 60 %

Nowy wskaźnik baterii dla Note 7. Samsung zdalnie ogranicza możliwość naładowania baterii do 60 %

Jeszcze w tym miesiącu Samsung dostarczy jednostki Galaxy Note 7, które nie będę narażone na wybuch podczas ładowania. Bardzo łatwo będzie można rozpoznać takie urządzenie, dzięki wskaźnikowi baterii.

Według ZDNet, Samsung zrobi małą zmianę we wspomniany wskaźniku w Note 7, który znajduje się w górnym prawym rogu. Podczas, gdy w “starych” urządzeniach była ona biała, nadchodzące, bezawaryjne jednostki Galaxy Note 7 będą miały zielony wskaźnik baterii.

Samsung już rozpoczął wysyłkę nowych Galaxy Note 7 do operatorów oraz sprzedawców detalicznych, a klienci powinni zaczynać otrzymywać swoje urządzenia od poniedziałku, 19 września.

Samsung wysłał podobno 2,5 mln wadliwych urządzeń do swoich kontrahentów, z czego 400 tysięcy jednostek trafiło do klienta ostatecznego. ZDNet mówi, że Koreańczycy będą w stanie dostarczyć 400 000 sztuk do końca tygodnia, aby zastąpić wszystkie zakupione telefony.

W celu uniknięcia dalszych wybuchów, Samsung wypuściło aktualizację oprogramowania dla Galaxy Note 7, które są aktualnie w użyciu, ograniczając maksymalny poziom naładowania baterii do 60%. Mimo to, firma zdecydowanie zaleca wszystkim, którzy kupili Note 7 wymianę na nowe urządzenia.

Źródło: ZDNet

Dodaj komentarz