Nowy tablet LG jest bardzo lekki, ale zarazem trudny w wymowie

Nowy tablet LG jest bardzo lekki, ale zarazem trudny w wymowie

LG postanowiło sprawić nam problem przy okazji wydania swojego nowego tabletu. Chodzi tu on nazwę, która brzmi następująco – LG G Pad IV 8.0 FHD. Jego główną zaletą jest waga, bo waży on zaledwie tyle co puszka Coca-Coli. Oznacza to, że jest idealny w podróży, a jego waga to 290 gramów. Z samej nazwy wynika, że jest to 8-calowe urządzenie, a jego wymiary wynoszą dokładnie 216.2 x 127.0 x 6.9 mm. Dostosowany jest do noszenia w torbach i teczkach, a jego 8-calowy ekran ma rozdzielczość 1200 x 1920 (FHD) przy proporcjach 16:10.

Wewnątrz pracuje chipset Snapdragon 435 z 8-rdzeniowym procesorem o taktowaniu 1.4 Ghz oraz GPU Adreno 505. Znajdziemy tu również 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pojemności wewnętrznej. LG G Pad IV 8.0 FHD posiada przedni i tylny aparat 5-megapikseli. Bateria ma pojemność 3000 mAh, a tablet działa na Androidzie 7.0 Nougat. Dostępna jest również wersja z systemem Windows. Posiada on też funkcję “easy-to-view mode”, a więc eliminującą niebieskie światło z ekranu, które ma dać odpocząć naszym oczom i pozwolić lepiej zasypiać.

LG G Pad IV 8.0 FHD będzie sprzedawany w kolorze brązowym, a jego cena to 305 dolarów, a więc około 1140 złotych. Za dopłatą, która wynosi 71$ można kupić tablet wyposażony w dodatkowe porty USB oraz większą baterię. Początkowo będzie on oczywiście dostępny w Korei Południowej i nie wiadomo kiedy może trafić na inne rynki.

Źródło: LG

Dodaj komentarz