Nowy smartfon HTC Nexus podobno ma mieć funkcję 3D Touch

Nowy smartfon HTC Nexus podobno ma mieć funkcję 3D Touch

3D Touch to funkcja, która jesienią zeszłego roku zadebiutowała w iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus. Jest to dodatkowa i przydatna opcje, ale nie jest koniecznością. Z najnowszych doniesień wynika, że konkurencja Apple również nie śpi i pracuje nad technologią ekranów rozróżniających siłę nacisku. Niektórzy, jak ZTE i Huawei, już wydają modele z alternatywą do 3D Touch jak ZTE Axon Mini i Huawei Mate S.

Wygląda na to, że ten trend będzie kontynuowany również przez innych producentów. Według plotek Xiaomi, Meizu, OPPO i vivo już szykują ekrany z funkcjonalnością 3D Touch dla swoich smartfonów. Jednym z pierwszych ma być MX6 od Meizu, który na rynku ma się pojawić w pierwszej połowie 2016 roku. Poniższy zrzut ekrany rzekomo pokazuje tę funkcję.

Najciekawszym jednak doniesieniem jest to, że to właśnie HTC miałoby się zająć nową generacją Nexusów. Smartfony te miałby mieć również wspomnianą funkcję. Źródła informują również, że Google planuje dodać 3D Touch jako natywną funkcję do Androida. Byłby to zapewne bodziec dla producentów i deweloperów aplikacji, aby kreatywnie wykorzystać tę funkcję.

Źródło:GizmoChina

Dodaj komentarz