Nowa wersja Nexus’a 6P złapany na Geekbench. Android N, Snapdragon 820 i 4GB RAM

Nowa wersja Nexus’a 6P złapany na Geekbench. Android N, Snapdragon 820 i 4GB RAM

Google Nexus 6P to jeden z tych smartfonów, który cieszył się dobrą opinią i odnosił sukcesy w ubiegłym roku. Zbudowany przez Huawei posiada chipset Snapdragon 810 i 3 GB pamięci RAM oraz chwalony przez wszystkich świetnej jakości aparat.

Od czasu jego prezentacji w listopadzie ubiegłego roku pojawiło się wiele słuchawek z Androidem, które bez problemu mogą z nim rywalizować. Mowa tu o flagowca Samsunga, LG, Xiaomi czy HTC. Wszystkie one zasilane są najnowszym i najbardziej wydajnym układem od Qualcomm, czyli Snapdragon 820.

Teraz pojawia się ciekawy wątek ponieważ Nexus 6P z chipsetem SD 820 oraz 4 GB pamięci RAM został zauważony na Geekbench. Najciekwsze jest jednak to, że zasilany jest on rzekomo przez niewydany jeszcze system Google – Android N.

Wiele mówi się, że HTC będzie odpowiedzialne za tegoroczne, nowe urządzenia serii Nexus, a jednym z nich ma być 7P. Co ciekawe w przecieku z Geekbench widzimy, że smartfon ma przydomek Merlin, który ostatnio mogliśmy znaleźć w wątku o nowych urządzeniach Nexus.

Wynika z tego, że urządzenie zasilane jest przez Snapdragon 820 (zterordzeniowy procesor 1,59 GHz oraz układ graficzny Adreno 530), 4 GB pamięci RAM. Zastanawiający jest właśnie kryptonim Merlin oraz nazwa Nexus 6P. Być może doczekamy się ulepszonej wersji zeszłorocznego z systemem Android N już w maju?

Źródło: Geekbench

Dodaj komentarz