NBP Safe – sprawdź swoją wiedzę o polskiej walucie

NBP Safe – sprawdź swoją wiedzę o polskiej walucie

NBP Safe jest oficjalna aplikacją wydaną przez Narodowy Bank Polski, aby jeszcze bardziej przybliżyć wiedzę na temat polskich banknotów oraz monet, które aktualnie obowiązują w naszym kraju. Zaczerpniemy również wiedzy o banknotach wycofanych już z obiegu. Aplikację pobierzemy bezpłatnie z Windows Store, App Store oraz Google Play.

W NBP Safe mamy przedstawione dokładne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości każdego z banknotów, które zostały wprowadzone do obiegu w 1994 roku oraz te, które zostały wyprodukowane w 2012. Moim skromnym zdaniem nowe banknoty są piękne i znajdują się w czołówce światowej. Przy każdym obrazku mamy także opis jakich zabezpieczeń użyto podczas tworzenia papierowych pieniędzy.

Przechylając smartfon pod różnym kontem zobaczymy inne zabezpieczenia takie jak hologram czy farba metalizowana. Możemy również zobaczyć jak banknoty wyglądają w świetle UV.

Narodowy Bank Polski przygotował także gratkę dla miłośników starych banknotów tworząc galerię właśnie z nimi. Oczywiście nie mogło także zabraknąć monet, których pokazane są awers, rewers oraz bok. NBP Safe to również przydatne narzędzie, ponieważ znajdziemy tu kalkulator walutowy oraz sekcję z aktualnościami o NBP.

Aplikacja dostępna w języku polskim oraz angielskim.

Dodaj komentarz