Motorola stworzy telefon z ekran, który sam się odbuduje po stłuczeniu?

Motorola stworzy telefon z ekran, który sam się odbuduje po stłuczeniu?

Seria Moto Z Force od Motoroli jest znana głównie ze swojej wytrzymałości. Słynie też ze “szkła” ShatterShield, które jest odporne na przebicia, czy też stłuczenia. Wszystko to dzięki temu, że wykonane jest z tworzywa sztucznego. Jedyna wadą jest podatność na zarysowania, ale trudno jest uszkodzić ten panel przy jakimkolwiek upadku.

Firma najwyraźniej pracuje nad udoskonaleniem, ponieważ niedawno odkryty patent, który otrzymała Motorola, przedstawia nową technologię “inteligentnego szkła”, która będzie naprawiać telefon w razie uszkodzenia. Patent obejmuje “szklanopodobny” polimer, który zapamiętuje swój kształt. W razie jakiegoś uszkodzenia lub wypadku może on zostać odbudowany. Oprogramowanie wykryje, kiedy panel zostanie uszkodzony i otworzy się okienko z informacją o rozpoczęciu gojenia.

W tym momencie użytkownik będzie musiał wyrazić na to zgodę i zostanie poproszony o niekorzystanie z urządzenia, aż do ukończenia procesu. Zestaw elementów sprzętowych za sterownikiem wyświetlacza zacznie nagrzewać ekran. Przy podwyższonej temperaturze “inteligentne szkło” będzie poruszać cząsteczki, które będą chciały uzyskać pierwotny kształt. Motorola dodaje, że całkowite odbudowanie nie będzie możliwe, ale proces będzie chciał zrobić to jak najlepiej.

Źródło: SlashGear, PhoneArena

Dodaj komentarz