Mistrzostwa w rzucaniu telefonem odbędą się w Finlandii w marcu 2017 roku

Mistrzostwa w rzucaniu telefonem odbędą się w Finlandii w marcu 2017 roku

Finlandia wszystkim głównie kojarzy się z marką Nokia, Laponią czy wszechobecnymi saunami. W tym północno-europejskim kraju odbywają się także co jakiś czas mistrzostwa w rzucaniu telefonem. Dla niektórych frustratów może to być rutynowa dyscyplina, ale w Finlandii jest to uważane za oficjalny sport. Przyszłoroczne mistrzostwa odbędą się w dniu 11 marca, w miejscowości Savonlinna. Ostatnie zawody w rzucanie telefonami odbyły się również w tym miejscu, w 2013 roku.

W mistrzostwach można rywalizować w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz juniorskiej. Każdy uczestnik może brać udział wyłącznie w jednej z nich. Opłata za rejestrację to odpowiednio 10, 27 i 5 euro. W linku źródłowym możecie dokonać rejestracji na przyszłoroczne zawody.

Techniki są różne i zależne od rodzaju kategorii. Jedni uważają, że najdalej lecą ciężkie telefony, inny za to twierdzą, że najlepsze są lekkie urządzenia z wykorzystaniem odpowiedniej techniki rzutu. Poniżej możecie zobaczyć relację z ostatnich mistrzostw:

Źródło: MPT

Dodaj komentarz