Lista funkcji, które mogą pojawić się w Androidzie O

Lista funkcji, które mogą pojawić się w Androidzie O

Do corocznej konferencji Google I/O pozostały jeszcze dwa miesiące, ale już teraz powstają spekulacje na temat tego co możemy wtedy zobaczyć. Jedną z rzeczy, które powinniśmy poznać, będzie kolejna wersja systemu Android. Mogą zostać przedstawione niektóre funkcje Androida O, ale ostateczna kompilacja i tak pojawi się dopiero w sierpniu lub we wrześniu.

Do tej pory pojawiło się kilka informacja na jego temat, a jedną z nich jest potencjalna nazwa, która ma brzmieć Android Oreo. Teraz portal 9to5Google dostarcza kolejne informacje na tego temat, które pochodzą z anonimowego źródła. Wymienione zostały funkcje, które pojawią się w najnowszej wersji Androida, ale bez zagłębiania się w szczegóły.

zmiany w powiadomieniach usuwanie powiadomień z ikon opcja picture-in-picture inteligentny pasek zaznaczania tekstu ze wsparciem Google Assistant ograniczenie aktywności aplikacji w tle adaptacyjne ikony ulepszenie API MediaRecorder dodanie funkcji pomocnych dla przedsiębiorstw.

Wszystko to brzmi świetnie i możemy się spodziewać, że wiele z tych funkcji pojawi się w Androidzie Oreo. Przydatnymi będą opcje odznaczania powiadomień z ikon (znane z iOS), czy też funkcja PIP, która pozwoli na przemieszczanie okienka aplikacji po całym ekranie. Obiecująco brzmi też ograniczenie aktywności aplikacji w tle, które przyczyniłoby się znacząco do wydłużenia działania pracy baterii.

Źródło: 9to5Google

Dodaj komentarz