LG G5 zaprezentowany wraz z nowymi akcesoriami. Jest ciekawie!

LG G5 zaprezentowany wraz z nowymi akcesoriami. Jest ciekawie!

Właśnie zakończył się konferencja LG w Barcelonie. Zaprezentowano na niej flagowego G5 oraz szereg nowych akcesoriów. Nowością jest na pewno modularność nowego telefonu. Można to nawet porównać do projektu ARA, który do tej pory jeszcze nie światła dziennego.

Flagowiec ma 5.3-calowy ekran IPS LCD. G5 zasilany jest przez Snapdragon 820 od Qualcomm. Na pokładzie znajdziemy również 4 GB RAMu oraz 32 GB pamięci wbudowane z możliwością rozszerzenia. Dostępny będzie w trzech kolorach: szarym, różowym oraz złotym. Bateria ma pojemność 2800 mAh.

Telefon wykonany jest wyłącznie z dwóch materiałów – szkła i metalu. Jest bardzo smukły i jednolity, poza jednym dolnym modułem, który jest nowością na rynku. W wyjmowanym elemencie G5 znajdziemy baterię oraz sloty na karty. Możemy dzięki temu dołączyć do niego różnego rodzaju dodatki. Pierwszym z nich jest LG Cam Plus, dodając 1 100 mAh do pojemności baterii oraz kluczowe funkcje jak przycisk migawki, kręcenia wideo oraz zoom. Kolejnym jest Bang & Olufsen DAC moduł, który zwiększa jakość dźwięku.

G5 posiada unikalną funkcję Always-On, która nawet gdy nie używamy telefonu pokazuje godzinę oraz powiadomienia. LG twierdzi, że zużywa to tylko 0,8 % baterii więcej.

Podwójny aparat to kolejny atut G5, Posiada dwa obiektywy, z których pierwszy ma kont widzenia 75 stopni oraz 16 MP, a drugi z nich ma znacznie szerszy kąt (135 stopni) i 8 MP. Obrazy z obu mogą być łączone.

LG G5 : Official Product Video (Full ver.)The long-awaited LG G5 and Friends are finally here to meet everyone!Life is good when you play more.Would you like to play with new friends?✔ Watch the official product video here: http://bit.ly/1ovxGG1#LG #LGG5 #G5 Posted by LG Mobile on 21 luty 2016

LG G5 trafi do sprzedaży w kwietniu, a jego cena będzie oscylowała wokół 600 dolarów.

Poza samym telefonem LG przedstawiło szereg akcesoriów.

Najciekawszym z nich jest LG 30 VR, czyli zestaw do rzeczywistości wirtualnej, który jest mały i poręczny w porównaniu np. do Gear VR od Samsunga. Łączymy go z G5 za pomocą kabla.

Kolejnym ciekawym dodatkiem jest LG 360 CAM, pozwala na robienie zdjęć 360-stopniowych w mgnieniu oka.

LG Rolling Bot to specjalny robot z kamerą dzięki, któremu możemy monitorować mieszkanie podczas naszej nieobecności i sterować nim za pomocą smartfonu.

Dodaj komentarz