Lekarstwo na uzależnienie od smartfona [WIDEO]

Lekarstwo na uzależnienie od smartfona [WIDEO]

Czy jesteś uzależniony od swojego smartfonu? Gdy bateria jest wyczerpana lub nie masz telefonu przy sobie, zaczynasz odczuwać pewne objawy odstawienia? Nie możesz wytrzymać bez niego w miejscach, gdzie nie powinno się korzystać z telefonu, tak jak np. w kinie? Badanie w Wielkiej Brytanii wykazało, że przeciętny Brytyjczyk nie może wytrzymać więcej niż godzinę bez sprawdzenia swojego smartfona. Ale spokojnie jest na to lekarstwo.

Według filmu wyprodukowanego przez The Atlantic, kuracja do uzależnienia smartfonowego jest w ustawieniach każdego urządzenia. Zmieniając kolory wyświetlacza telefonu na czarno-białe, usuwasz jeden kolor, który powoduje, że mózg staje się podniecony. Jest to kolor czerwony. Zauważ, że znaki “STOP” oraz ostrzeżenia są tego samego koloru.

Według The Atlantic kolor czerwony, który sprawia, że chcesz sprawdzić smartfon zbyt często. Ale co to oznacza zbyt często? Sondaż Gallupa przeprowadzony w ubiegłym roku wykazał, że 72% właścicieli smartfonów sprawdza swój telefon co godzinę.

W iPhone zrobimy to niezwykle łatwo. Wystarczy wejść w Ustawienia > Ogólne >Dostępność. Tam odnajdujemy pozycję Skala szarości i włączamy ją. Wtedy wszelkie kolory zostaną usunięte z twojego ekranu.

Na urządzeniach z Androidem 5.0 lub nowszym, należy przejść do menu Ustawienia, a następnie kliknąć Informacje o telefonie, zostanie wyświetlony numer kompilacji słuchawki. Dotknij kilkakrotnie, aż otworzy się pozycja Opcje programisty. Należy przejść do tego menu i wybrać Symulacja przestrzeni kolorów i wybieramy monochromatyzm.

Od teraz, kiedy ekran twojego telefonu stanie się ponury i szary nie będziesz miał ochoty na sprawdzanie go w regularnych odstępach czasu, tym bardziej jeśli uznajesz to za swój problem, który przeszkadza ci w normalnej pracy.

Dodaj komentarz