Jak przyśpieszyć działanie telefonu?

Jak przyśpieszyć działanie telefonu?

Podczas codziennego użytkowania telefonu komórkowego rzadko zwracamy uwagę na pamięć wewnętrzną. Jest to element, który szczególnie daje o sobie znać podczas robienia zdjęć lub przy zwykłej instalacji aplikacji mobilnej. Warto również pamiętać, że nie każdy model dysponuje znaczną przestrzenią, przez co korzystanie z kart microsd okazuje się niezbędne. W jaki sposób poradzić sobie z problemem bazującym na zbyt małej przestrzeni w naszym urządzeniu? W tym artykule przedstawię Ci proste kroki, mające na celu zwolnić nieco pamięć, tym samym przyśpieszając nieco nasz smartfon.

Co może mieć wpływ na wolne działanie smartfona?

W zasadzie istnieje wiele czynników, które przyczynić się mogą do spowolnienia naszego telefonu komórkowego. Musimy ocenić jakie czynności przeważnie wykonujemy za jego pomocą. Istnieje szansa, że przeciążyliśmy pamięć, korzystając z takich funkcji jak aparat. Jeśli w galerii mamy zdjęcia zapisane na pamięci wewnętrznej urządzenia, należałoby je skopiować na kartę microsd, lub bezpośrednio do komputera. Następnym równie istotnym krokiem będzie usunięcie zbędnych aplikacji lub oczyszczenie ich z danych. Zdarza się, że instalujemy takowe, jedynie by sprawdzić, jak działają, przy czym zapominamy o ich skasowaniu. Warto pamiętać o regularnym sprawdzaniu tego, co znajduje się na naszym telefonie. Możemy wówczas uniknąć niechcianych problemów. Również eksploatacja akumulatora może wpłynąć niekorzystanie na funkcjonowanie, dlatego warto dbać o to, aby był on stale w dobrej kondycji.

Proste sposoby na lepsze funkcjonowanie telefonu

Decydując się na kupno telefonu komórkowego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. W momencie, gdy wiemy, że korzystać będziemy z wszystkich funkcji urządzenia, takich jak aparat fotograficzny, przeglądarka internetowa czy aplikacje mobilne, powinniśmy bezapelacyjnie wybrać model, który wyposażony został w większą pamięć wewnętrzną. Natomiast jeśli budżet sprawia, że nasz wybór jest gorszy, należy używać telefonu mądrze, chociażby poprzez zapisywanie plików na karcie pamięci. Jest to rozwiązanie, które przyczyni się to lepszego działania urządzenia. Zwolnienie miejsca jest banalnie proste i ogranicza się ono do kilku prostych kroków. Pierwszym z nich jest pozbycie się zapisanych zdjęć i filmów. Możemy to wykonać bezpośrednio, kasując lub też przenosząc je na inny nośnik. Kolejnym krokiem będzie wyczyszczenie danych z aplikacji lub całkowicie ich się pozbycie. Wchodzimy zatem w Ustawienia -> Aplikacje -> Zarządzaj aplikacjami. Teraz naszym oczom powinna wyświetlić się lista wszystkich zainstalowanych aplikacji. Aby opróżnić pamięć, którą owe zajmują, należy wybrać jedną z nich wyczyścić dane. W tym również miejscu jest możliwość odinstalowania aplikacji. Możliwie, że na liście dostępnych są takie, z których najzwyczajniej nie korzystamy. Warto w takiej sytuacji się ich pozbyć. Na działanie telefonu również wpływ ma pamięć ram. Za obecny standard uważa się minimum 4GB, dlatego podczas zakupu warto zwrócić szczególną uwagę na wspominany aspekt.

Dodaj komentarz