Jak kupić dobrego smartfona z androidem?

Jak kupić dobrego smartfona z androidem?

Jak kupić dobrego smartfona z androidem?

Każdy z nas podczas zakupu nowego smartfona z androidem, chciałby znaleźć taki telefon, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, a jednocześnie będzie służył na lata. Zakup ten jednak często wiąże się z przeglądaniem setek podobnych do siebie modeli. Na co w takim razie warto zwracać uwagę przy kupnie smartfona? Oto kilka uniwersalnych zasad, jakimi warto się kierować przy zakupie.

Kupno dobrego smartfona z androidem, a przedział cenowy.

Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie: Ile możemy wydać na naszego wymarzonego smartfona z androidem? Utarło się, że większe przeskoki jakościowe występują co 500 zł. Warto więc zastanowić, się czy wolimy pójść na kompromis, wydając mniej pieniędzy, kosztem gorszych podzespołów, czy może lepiej wydać więcej? Oto czym charakteryzują się poszczególne kategorie cenowe.

Smartfon z androidem do 500 zł.

W grupie cenowej do 500 zł znajdują się przede wszystkim smartfony budżetowe, których głównym atutem jest niska cena. Można jednak znaleźć na rynku modele mogące poszczycić się nieco lepszą jakością wykonania.

Mimo iż nie oferują największej wydajności, dobre smartfony do 500 zł charakteryzuje duża ilość pamięci RAM. Zostaw do rozważenia te modele, które mają jej najwięcej. Taki smartfon będzie działał płynnie przez dłuższy czas.

W drugiej kolejności sprawdź, czy smartfon oferuje takie funkcje, które nas interesują np.: NFC, wejście mini jack 3,5 mm, obsługa dwóch kart SIM itd. Obecność tych atrybutów powinny wyróżniać dobrego smartfona za 500 zł.

Na końcu trzeba postanowić, na czym nam bardziej zależy – na dobrym aparacie albo większej wydajności. Kiedy już odpowiemy sobie na to pytanie, należy zestawić ze sobą modele, korzystając z takich stron jak mgsm, przejrzeć recenzje i zdjęcia wykonane z danego telefonu.

Smartfon do 500 zł powinien posiadać też pojemną baterię, umożliwiająca aktywne korzystanie ze smartfona przez kilka godzin. Recenzenci często uwzględniają realny czas pracy na baterii, dlatego tak ważne jest zapoznanie się z nimi.

Smartfon z androidem do 1000 zł.

Smartfony z androidem do 1000 zł to zdecydowanie najpopularniejsza półka cenowa, po którą sięgają klienci. Z tego powodu to tutaj właśnie producenci nierzadko najbardziej prześcigają się w wypuszczaniu coraz to lepszych, bardziej wydajnych modeli.

Dobry smartfon z androidem do 1000 zł cechuje się dużą ilością pamięci RAM, pozwalającą na otwieranie i korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie.

Kolejnym aspektem jest wyświetlacz, możemy tutaj pokusić się o matryce wykonane w technologii AMOLED (żywe kolory i wysoka jasność maksymalna) lub IPS (szerokie kąty widzenia).
Te drugie spotykamy częściej w przypadku, gdy producent oferuje lepszą wydajność kosztem wyświetlacza właśnie. Trzeba też zwrócić uwagę na zagęszczenie pikseli na cal (ppi).
Ostre i czytelne ekrany powinny posiadać ich co najmniej 390. Warto mieć to na uwadze, ponieważ obecnie panuje trend wypuszczania telefonów powyżej 6.5 cali.

Ze względu na większy budżet znacznie częściej jest możliwe znalezienie modelu z procesorem Qualcomm Snapdragon, w dużej mierze deklasujące konkurencję w postaci MediaTek’a.
Wskazanym jest pamiętać, że w smartfonach z androidem do 1000 zł niejednokrotnie dobry procesor wiąże się z nieco gorszym aparatem. Zastanów się więc, co jest istotniejsze dla twoich potrzeb.

Co zaś się tyczy samych aparatów, ilość Mpx to nie jedyny wyznacznik ich jakości. Wielu producentów mami nas ich wysokimi wartościami, jednakże są to piksele interpolowane – sztucznie podnoszą rozdzielczość zdjęcia. Ma to wyłącznie cel marketingowy. Lepszym rozwiązaniem jest zweryfikowanie jakości zdjęć, za pośrednictwem recenzji bądź zdjęć w kompresji bezstratnej (wielu recenzentów umieszcza linki z takimi próbkami w swoich recenzjach).

W zależności od potrzeb, z parametrów dodatkowych dobry smartfon do 1000 zł powinno cechować: szybkie ładowanie, płatność NFC, wejście mini jack, dioda powiadomień, solidna konstrukcja (aluminium lub metal).
Wysoką jakość wykonania warto poświęcić na rzecz innych podzespołów, dlatego że możliwe jest wyeliminowanie tej wady za pośrednictwem etui albo szkła ochronnego.

Smartfon z androidem za i powyżej 1500 zł.

Smartfon z androidem za i powyżej 1500 zł to sprzęt zdolny zaspokoić potrzeby każdego użytkownika, posiadający na pokładzie wszystkie potrzebne funkcje i zapewniając najwyższą jakość wykonania wszystkich elementów.

W cenie smartfona za i powyżej 1500 zł powinniśmy szukać modelu charakteryzującego się wyświetlaczem AMOLED, o wysokiej częstotliwości odświeżania. Zwiększy ono uczucie „płynności” podczas korzystania z telefonu.

Dysponując takim budżetem, smartfon ten powinien dysponować świetną wydajnością na lata, na którą powinien się składać flagowy procesor firmy Qualcomm Snapdragon, możliwie jak największą ilością pamięci RAM oraz pojemną baterią, zapewniającą długie użytkowanie pomimo podzespołów zużywających większą ilość mocy niż u tańszych modeli.

Konstrukcja powinna być także wyposażona w najlepsze aparaty, gdzie dobrym wyznacznikiem jakości powinny być zdjęcia nocne, prezentowane podczas wielu recenzji, do pobrania w kompresji bezstratnej.

Smartfon za i powyżej 1500 zł bezkompromisowo musi zawierać takie atrybuty jak: szybkie ładowanie, płatność NFC, modem 5G, metalową bądź aluminiową konstrukcję, najlepiej wodoszczelną.

Czym w takim razie kierować się podczas kupna dobrego telefonu z androidem?

Chcąc kupić dobrego smartfona z androidem, musimy przemyśleć, ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na tę inwestycję. Aby smartfon służył nam przez lata, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę ilość pamięci RAM, która wraz z procesorem definiuje komfort użytkowania smartfona. Jeśli jednak mamy do dyspozycji mniejszy budżet to należy się zastanowić, na jaki kompromis jesteśmy w stanie pójść. Lepszy aparat często wiąże się z gorszym procesorem i wyświetlaczem, oczywiście w tańszych modelach. Należałoby też nie pomijać znaczenia recenzji, zawierających w sobie informacje na temat: faktycznej jakości zdjęć, realnego czasu pracy na baterii, jak i działania nakładki systemowej od producenta (szczególnie na premierę).

Dodaj komentarz