Dodatki do Google Workspace Marketplace. Lumio by Smart.

Dodatki do Google Workspace Marketplace. Lumio by Smart.

Jeśli nie wiesz czym jest Google Workspace, to warto byś się zapoznał z podstawowymi informacjami dotyczącymi wyszukiwarki Google. Wiadomości związane z tym tematem, bez problemu znajdziesz w Internecie.

Pokrótce tylko wyjaśnię, że Google Workspace jest rodzajem pakietu oraz oprogramowania, które ma na celu zwiększenie produktywności twoje pracy. Ten rodzaj przestrzeni roboczej, umożliwia pracę w zespole, działa w chmurze obliczeniowej i do swojego pełnego wykorzystania wymaga z naszej strony dokonania subskrypcji.

LUMIO by SMART. MIEJSCE DLA E-LEARNINGU.

Lumio by Smart jest rodzajem dodatku do dysku Google. Na pewno przydać się ono może nauczycielom i osobom prowadzącym zdalnie korepetycje, ponieważ narzędzie to, posiada typowe cechy e-learningowe.

Dodatek do dysku Lumio by Smart, zachęca nas do poszerzenia zakresu prowadzonych zajęć, o gry edukacyjne, system ocen skalujących oraz nawiązywanie współpracy online przez naszych uczniów. Celem edukacji e-learningowej, jest poprawa jakości nauki, poprzez częstszy kontakt z wiedzą i regularne ćwiczenia w grupie, prowadzone w sieci Internet.

Na stronie Google Workspace Marketplace, gdzie znajdziesz Lumio by Smart, dowiesz się bezpośrednio wszystkiego, co pomoże ci w pracy z tym programem. Wystarczy, że zajrzysz w tzw. dodatkowe informacje. Tam umieszczone zostały bezpośrednie odnośniki do domowej strony programu Lumio, zatytułowane:

  • Polityka prywatności,
  • Pomoc,
  • Warunki korzystania z usługi.

JAK SKUTECZNIE KORZYSTAĆ Z LUMIO by SMART?

By móc korzystać stale z Lumio by Smart, konieczne jest oczywiście posiadanie konta Google i dostęp do dysku. Oprócz tego narzędzie to, umożliwia używanie go na dowolnym urządzeniu mobilnym lub na kilku takich urządzeniach. Prowadzone przez nas lekcje, możemy przechowywać w przeznaczonej do tego celu, bibliotece materiałów.

Jako osoba prowadząca czy też nauczyciel grupy uczniów, możesz w pełni koordynować całość odbywających się w sieci zajęć. Oprócz biblioteki, pomoże ci w tym, narzędzie tworzące kopię lekcji, ćwiczeń i ocen, które bez problemu udostępnisz każdemu z uczniów w swojej klasie. Studenci, mogą również wymieniać się informacjami i wiedzą między sobą, komunikując się na platformie dysku Google, dołączając do niego dodatek Lumio by Smart.

NARZĘDZIA I USŁUGI OFEROWANE PRZEZ LUMIO by SMART.

Lekcje zapisywane są w zeszycie Smart Notebook, a jego zawartość jest udostępniana wszystkim uczestnikom zajęć, poprzez opcję Smart Exchange. Oprócz zeszytów Smart Notebook, program stworzył także możliwość pracy zespołowej, która polega na tym, że wszyscy uczniowie mogą wspólnie pracować nad jednym, wybranym projektem. Dzięki temu, na bieżąco powstaje wasza wspólna przestrzeń robocza. Jako nauczyciel, masz stałą możliwość aktywnego wprowadzania zmian i oceniania tego, co wykonali uczniowie. Narzędzie Lumio, na pewno im się nie znudzi, ponieważ jest ciekawe i pełne barwnej grafiki, która przyciąga uwagę dzieci i młodzieży. W istotny sposób, pobudza to ich koncentrację i skupienie na zajęciach.

Dodatek posiada dwie profilowane strony, których celem jest zwiększenie zaangażowania młodych ludzi w system e-learningowy. Strony te, Instal i Shout It Out!, są w pewnym sensie adekwatną wizualizacją tego, co dzieje w rzeczywistej, realnej klasie podczas trwania lekcji. Strony Instal i Shout It Out!, skutecznie zachęcają do udziału w zajęciach i aktywnej pracy nad poziomem swojej wiedzy.

By wystawiona przez nas, jako nauczycieli ocena, mogła być sprawiedliwa, Lumio by Smart stworzył tzw. wskaźnik zrozumienia materiału przez ucznia. Prowadząc i tworząc system ćwiczeń, masz możliwość wystawienia oceny oraz uzyskania natychmiastowego wyniku pracy ucznia, co na pewno ułatwi ci dalszy proces pracy i wybór kierunku nauczania.

Chcąc poszerzyć zakres i obszar możliwości jaki daje Lumio by Smart, dobrze jest skorzystać z opcji integracji plików PowerPoint i PDF z prowadzonym przez ciebie zeszytami czy biblioteką materiałów edukacyjnych. Wpłynie to zasadniczo na poprawę jakości twojej pracy i na pewno pozwoli na ulepszenie treści, poprzez dodanie zajęć grupowych, ocen w tych formatach plików oraz adnotacji podobnych do tych, jakie umieszcza się z reguły w dzienniku lub uczniowskim zeszycie szkolnym.

Dodaj komentarz