Thermomix TM5

Thermomix TM5

Thermomix TM5

Zostań kucharzem w swoim domu

Ostatnimi czasy w Polsce coraz większą popularnością cieszą się wszelkie wielofunkcyjne urządzenia, które wyręczają nas w niektórych sytuacjach. A jeżeli dodatkowo dzięki nim możemy zjeść przepyszne danie, tym bardziej jesteśmy w stanie zainwestować w dany produkt. Jednym z takich urządzeń jest Thermomix TM5, które sprawia, że gotowanie stanie się łatwe i przyjemne nawet dla tych osób, które do tej pory nie potrafiły niczego przyrządzić.

Thermomix TM5 składa się z kilku elementów:

przystawka Varoma – umożliwiająca gotowanie na parze

koszyk – układamy na nim składniki, może być jednocześnie wykorzystywany z przystawką Varoma umożliwiając gotowanie kilku dań w tym samym czasie

motylek – służy do ubijania śmietany lub białek jaj

kopystka – wykorzystywana do wyjmowania gorącego koszyczka z urządzenia

dodatek Cook-Key – to małe urządzenie, które podłącza się do Thermomixa i umożliwia synchronizację z platformą Cookido, zawierającą setki różnych przepisów. Wystarczy wybrać interesujący nas przepis, a pojawi się on w Thermomixie.

Ponadto do urządzenia otrzymujemy książkę kucharską z przepisami ukierunkowanymi na korzystanie właśnie z tego urządzenia.

Thermomix TM5

Obsługa Thermomix TM5 jest bardzo prosta. Urządzenie posiada gotowe przepisy, przez które prowadzi nas krok po kroku. Oczywiście na początki zostajemy poinformowani o tym, jakie składniki będą nam potrzebne. Następnie dzieli prace na etapy i pokazuje nam co konkretnie robić. Dzięki wbudowanej wadze jesteśmy na bieżąco informowani, ile składnika dodaliśmy, więc nie musimy obawiać się, że czegoś dodamy za dużo lub za mało. W trybie gotowych przepisów wszystkie pozostałe opcje jak: rozdrabnianie, mielenie, mieszanie, smażenie i gotowanie na parze są zautomatyzowane. Thermomix TM5 sam dobierze odpowiedni tryb pracy i czas trwania danego etapu – do nas należy tylko włożenie odpowiednich składników i wciśniecie przycisku START. Jest to opcja polecana dla osób, które nie czują się zbyt pewnie w kuchni i dopiero zaczynają swoja przygodę z gotowaniem oraz dla tych, którzy nie maja zbyt wiele czasu na wymyślanie własnych dań.

Możemy również korzystać z Thermomixa samodzielnie komponując potrawy. Jeżeli chcemy spróbować swoich możliwości kulinarnych pomoże nam asystent wspierający proces gotowania. Umożliwi on nam dobranie i utrzymanie odpowiedniej temperatury i będzie pilnował czasu, natomiast wszystkie ustawienia dobieramy według naszych potrzeb. Myślę, ze jest to opcja dla bardziej zaawansowanych użytkowników, dla których gotowanie nie kończyło się dotychczas na zagotowaniu wody na herbatę ?.

Dodaj komentarz