Najlepsze słuchawki nauszne do 500 zł

Najlepsze słuchawki nauszne do 500 zł

Rynek słuchawek na przestrzeni ostatnich lat mocno poszedł do przodu. Obniżenie kosztów technologii tłumienia dźwięków z otoczenia czy wzrost czułości nawet dość tanich przetworników znacznie poprawił jakość sprzętu ze średniej półki.

Każdy duży producent sprzętu RTV produkuje swoje własne słuchawki, jednak to firmy zawsze skierowane na pracę z dźwiękiem wciąż wiodą prym pod względem jakości.

STEELSERIES Arctis 5

Najbardziej ciekawa pozycja w kategorii słuchawek gamingowych. W 5 odsłonie zadbano o poprawienie komfortu, stąd też został dodany dodatkowy, welurowy wspornik na głowę. Poprawiono również kształt muszli, teraz dobrze pasuje nawet na większe uszy. W grach bardzo dobrze działa kierunkowanie dźwięku.

Dużą zaletą jest również poziomowanie głośności z tego samego kierunku. Zastosowana technologia symulacji dźwięku przestrzennego świetnie sprawdza się w filmach, jednak nie pomaga przy muzyce. Basy są dość niskie, ale wyraźne. Niestety, scena jest wąska, przez co słuchanie bardziej skomplikowanych utworów nie dostarcza odpowiedniej dawki wrażeń. 

Pioneer SE-MS7BT

Dla każdego fana czystego dźwięku jest to pozycja obowiązkowa w tym zakresie cenowym. Jego czystość, zakres, scena czy pasmo przenoszenia są na najwyższym poziomie. Pracują na baterii do 12 godzin, jednak podłączenie kablem zapewnia trochę większy zakres pasma przenoszenia oraz wyższą głośność maksymalną.

Słuchawki świetnie sprawdzą się do muzyki o wysokim stopniu skomplikowania, dzięki temu pokocha ją każdy wielbiciel jazzu, muzyki klasycznej czy spokojniejszej, ale głębszej elektroniki. Kolejnym plusem jest rewelacyjne wykonanie. Gumowany plastik jest wytrzymały i przyjemny w dotyku, metalowe elementy wykonane precyzyjnie i solidnie. Jedyną wadą jaką skrywają w sobie słuchawki Pioneer SE-MS7BT jest waga, wynosząca aż 290g. Przy dłuższym używaniu, np. w podróży mocno obciąża to kark.

AKG K270 Studio

Słuchawki o bardzo kontrowersyjnym designie. Niektórzy uważają je za bardzo ładne i odważne, w innych budzi skojarzenia z tanimi, marketowymi słuchawkami. Wygląd ten jednak jest podyktowany wykorzystaną technologią soczewkowania akustycznego. Wymusiła ona pewne zmiany odległości w rozmieszczaniu przetworników, względem klasycznego układu słuchawek.

Zapewnia to naprawdę wysokiej jakości dźwięk. Przyjemny, mocny bas, wysoka rozdzielczość oraz szeroka scena to największe zalety tych słuchawek. Są one w pełni dedykowane muzyce, ale nawet podczas oglądania filmów potrafią fajnie wzbogacić scenę, symulując bardziej przestrzenny dźwięk. Trzeba jednak pamiętać, że model ten ma tendencje do wyrabiania się kabla w okolicach muszli. Warto zabezpieczyć się na tę ewentualność. 

Dodaj komentarz