Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer w szybki i bezpieczny sposób?

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer w szybki i bezpieczny sposób?

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer w szybki i bezpieczny sposób?

Telefon to dziś nie tylko możliwość kontaktowania się ze światem. To podręczne narzędzie pracy, jak i odpoczynku, które pozwoli nam uchwycić cenne chwile na fotografii. Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer w szybki i bezpieczny sposób? Oto kilka porad!

Jak zgrać zdjęcia z telefonu przez kabel USB?

Każdy współczesny smartfon posiada złącze, które pozwala podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB. W zależności od marki i modelu telefonu możemy mieć do czynienia z następującymi rodzajami złączy:

 • microUSB,
 • USB-C,
 • Lightning.

Stosowny kabel USB zazwyczaj zawarty jest w zestawie wraz z naszym urządzeniem. W innym przypadku możemy od ręki dostać odpowiedni przewód w każdym większym sklepie.

Przenoszenie plików przez kabel USB

Proces przenoszenia zdjęć oraz filmów za pośrednictwem kabla USB odbywa się według następujących kroków:

 1. Zaczynamy od podłączenia telefonu do komputera odpowiednim kablem. 
 2. Następnie należy wybrać opcję “Przesyłanie plików”, która powinna pojawić się na pasku powiadomień, wyświetlającym się na ekranie telefonu. Tylko w ten sposób umożliwimy sobie dostęp do plików znajdujących się w pamięci urządzenia. 
 3. Nasz komputer wyświetli na ekranie monitora folder z danymi, które znajdują się w telefonie. 
 4. Odszukujemy odpowiedni folder (zdjęcia najczęściej ulokowane są w folderze “Camera” lub “DCIM”). 
 5. Poszczególne pliki wybieramy, zaznaczając miniaturki kursorem i przenosimy wprost do folderu na dysku komputera. 

Po zakończonym procesie warto pamiętać o wyborze opcji “Usuń bezpiecznie urządzenie”, która dostępna jest na dolnym pasku. Dzięki niej nie musimy obawiać się o ewentualne uszkodzenie pamięci telefonu.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu bezprzewodowo?

Inną możliwością jest przenoszenie plików z telefonu na komputer w formie bezprzewodowej – za pomocą łączności Bluetooth. Ta forma często może cechować się dłuższym czasem oczekiwania na zakończenie procesu zgrywania. Dla wielu użytkowników jest jednak znacznie wygodniejsza niż monotonne podłączanie kabla. Warto pamiętać, że łączność bluetooth posiada ograniczenia dotyczące zasięgu. Urządzenia nie powinna dzielić odległość większa niż 10 metrów.

Przenoszenie plików przez Bluetooth

Ta opcja dostępna jest wyłącznie dla osób, które posiadają komputer wyposażony w odpowiedni moduł Bluetooth. Na całe szczęście jest on dostępny w większości współczesnych laptopów. W takiej sytuacji należy rozpocząć proces od sparowania urządzeń. W tym celu:

 1. Otwieramy zakładkę “Ustawienia” na ekranie telefonu i wybieramy łączność Bluetooth. 
 2. Następnie skanujemy urządzenia w okolicy i parujemy smartfon z komputerem. 
 3. Gdy nasze działanie zakończy się sukcesem, możemy przejść do galerii i wybrać pliki, które chcemy przenieść. Warto zaznaczyć od razu wszystkie zdjęcia oraz filmy, ponieważ przesyłając je pojedynczo, możemy pominąć ważny plik. 
 4. Po wyborze odpowiednich plików wybieramy opcję “Udostępnij” oraz “Bluetooth”. 
 5. Teraz pozostaje już tylko wskazać odpowiednie urządzenie (nasz komputer), potwierdzić i czekać aż pliki zostaną przesłane.

Czy można zgrać zdjęcia z telefonu na komputer przez kartę pamięci?

Dobrą metodą przenoszenia plików jest również korzystanie z zewnętrznej karty pamięci microSD. Urządzenie wpinamy wprost do naszego telefonu, po czym bez najmniejszego problemu możemy zarządzać dostępną przestrzenią z poziomu galerii czy menedżera plików. Teraz pozostaje już tylko wybrać zdjęcia lub filmy, które chcemy przenieść na komputer. Następnie, po zaznaczeniu konkretnych plików wybieramy opcję “Przenieś” i wskazujemy folder utworzony na karcie pamięci. Po zakończeniu procesu kopiowania możemy usunąć zewnętrzny nośnik z naszego telefonu. Warto w tym celu wyłączyć urządzenie, co zapobiegnie utracie plików lub uszkodzeniu naszej karty. Teraz możemy przenieść wszystkie materiały na komputer, podłączając nośnik pamięci przez specjalny czytnik.

Zgrywanie zdjęć z telefonu na komputer przez chmurę?

Nowoczesne rozwiązania z dziedziny przenoszenia plików wykorzystują chmurę, czyli wolną przestrzeń dyskową udostępnianą w wirtualnej formie. Najpopularniejsze spośród ogólnodostępnych “chmur” są rozwiązania takie jak Google Drive, czy One Drive. Aby rozpocząć przenoszenie plików, potrzebujemy zarejestrowanego oraz skonfigurowanego konta. Sam proces zgrywania zdjęć rozpoczynamy od zaznaczenia materiałów, które chcemy przenieść do nowej lokalizacji. Następnie wybieramy opcję “Udostępnij”, klikamy w odpowiednią ikonkę i jako docelowy folder wskazujemy odpowiednie miejsce na Dysku Google przypisanym do konta mailowego. W takiej sytuacji proces kończymy poprzez pobranie folderu ze zdjęciami wprost na dysk naszego komputera.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer – podsumowanie

Istnieje kilka różnych metod, które pozwalają na sprawne zabezpieczenie danych z telefonu na dysku naszego komputera. W zależności od preferencji możemy postawić na przenoszenie plików za pośrednictwem kabla USB lub całkowicie bezprzewodowo. Każda metoda jest dobra, każda ma swoje zalety, dlatego wybór odpowiedniego sposobu zgrywania zdjęć pozostawiamy do indywidualnego rozpatrzenia.

Dodaj komentarz