Jak wybrać idealną myszkę do komputera?

Jak wybrać idealną myszkę do komputera?

Mysz komputerowa jest wynalazkiem, który ma już kilkadziesiąt lat i na przełomie takiego czasu urządzenie to znacznie ewoluowało. Pozornie, niewielki i prosty sprzęt w obecnych czasach ma szereg dodatkowych udogodnień, które ułatwiają wykonywanie pracy lub grania w gry.

Wybór myszek komputerowych jest ogromny i dlatego wiele osób zastanawia nad wyborem konkretnego modelu. Przydatna jest ona nie tylko do komputera stacjonarnego, ponieważ pomaga również szybciej wykonywać czynności na laptopie.

Myszka z kablem czy bezprzewodowa?

Kiedyś mogliśmy korzystać z myszki komputerowej, która musiała być podłączona kablem do komputera. Aktualnie znacznie wygodniejszym rozwiązaniem są myszy bezprzewodowe.

Dużą zaletą myszek komputerowych bez kabli jest możliwość korzystania z nich, nawet kiedy znajdujemy się kilka metrów od ekranu komputera. Należy jednak pamiętać, że takie produkty potrzebują standardowych baterii albo regularnego ładowania akumulatora.

Liczba przycisków na myszce komputerowej.

W standardowej myszce komputerowej mieliśmy zawsze dwa przyciski do użytkowania. Obecnie jest to minimum 3, a bardziej zaawansowane urządzenia mogą mieć ich nawet 10.

Oprócz lewego i prawego przycisku, myszka komputerowa posiada również rolkę do przewijania, która może pełnić funkcję trzeciego przycisku, aby otwierać np. nowe karty w przeglądarce. Dla osób pracujących z arkuszami kalkulacyjnymi polecane są myszki, które mają możliwość nie tylko przewijania góra-dół, ale także na boki.

Kolejnymi udogodnieniami są przyciski „wstecz” i „do przodu”, które pozwalają błyskawicznie poruszać się po otwartych aplikacjach, bez szukania komendy na pasku zadań. Z kolei dla grafików przydatne są opcje zoom, aby szybko przybliżyć i oddalić projektowany obiekt.

Jakie są najważniejsze parametry myszki do komputera?

Decydując się na wybór najlepszej myszki do komputera, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej czułość. Ten parametr uzależniony jest od rozdzielczości, dlatego wyrażany jest w dpi. Im większa jest rozdzielczość, tym mniejszy ruch musimy wykonać, aby pokonać odpowiednią odległość na ekranie.

Na rynku możemy znaleźć również modele mysz, które są uniwersalne, czyli mogą być użytkowane zarówno osoby praworęcznej, jak i leworęczne. Mimo tego, że wybór myszy komputerowej może być bardzo prosty to jednak warto zastanowić się nad ostateczną decyzją, aby zwiększyć sobie komfort pracy czy grania w gry.

Dodaj komentarz