Dlaczego warto kupować laptopy poleasingowe?

Dlaczego warto kupować laptopy poleasingowe?

Komputery okazują się niezbędne do pracy i nauki – zarówno te wykorzystywanie w instytucjach i firmach, jak i prywatnie. Obecnie jest ogromne zapotrzebowanie na laptopy przeznaczone do nauki oraz pracy zdalnej, która cieszy się coraz większą popularnością. Do takich zadań idealnie nadają się notebooki, tablety oraz przede wszystkim laptopy. Niestety przy tak dużym popycie zakup nowego urządzenia wiąże się nie tylko z ograniczonym wyborem, ale również z dość wysoką ceną. Dlatego godne uwagi są laptopy poleasingowe.

Co to są laptopy poleasingowe?

Dostępne na rynku urządzenia można podzielić na komputery dedykowane do użytku domowego oraz tak zwane urządzenia biznesowe. Te drugie – ze względu na przeznaczenie do intensywnej pracy i użytkowania – charakteryzują się dużo lepszymi parametrami i jakością wykonania niż ich domowe odpowiedniki. Bardzo często duże firmy, zamiast swoim pracownikom kupować komputery biznesowe, biorą je w leasing. Taki sprzęt jest użytkowany przez kilka lat, a następnie wymieniany na nowszy. Zwrócone leasingodawcy komputery są sprzedawane do specjalistycznych firm, które oceniają ich stan, dokonują ewentualnych napraw, a potem wystawiają na sprzedaż. Stąd wzięło się określenie laptopy poleasingowe.

Dlaczego warto kupić laptop poleasingowy?

Jak już wspomniano, laptopy poleasingowe są to urządzenia klasy biznes. Jak się okazuje, przez kilka lat ich użytkowania – nawet bardzo intensywnego – ich stan jest na tyle zadowalający, że z powodzeniem mogą posłużyć przez kolejne lata nowym nabywcom. Laptopy poleasingowe są warte uwagi przede wszystkim ze względu na ich bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Cena może być o kilkadziesiąt procent niższa niż analogicznego, ale nowego urządzenia. Najczęściej są to komputery wiodących na rynku marek, takich jak DELL, LENOVO czy HP Przy tym firmy sprzedające taki sprzęt poleasingowy udzielają na niego gwarancji. Takie komputery mogą oczywiście nosić większe lub mniejsze ślady użytkowania, na przykład zarysowania lub wgniecenia obudowy. Jednak ich wnętrze w zupełności rekompensuje takie ubytki. Urządzenia poleasingowe cieszą się zainteresowaniem zarówno firm jak i prywatnych nabywców, których normalnie być może nie byłoby stać na zakup nowego sprzętu tej klasy.

Gdzie kupić laptop poleasingowy?

Laptopy poleasingowe można kupić w stacjonarnych sklepach lub w internecie – w sklepach internetowych ze sprzętem poleasingowym lub na portalach ogłoszeniowych. W tych punktach można liczyć na fachowe doradztwo i dobór sprzętu, który będzie odpowiadał twoim oczekiwaniom zarówno w kwestii ceny, jak i parametrów.

Dodaj komentarz